„Bolesław Piasecki. Początki drogi (1915–1944)” – spotkanie wokół publikacji

19 stycznia 2024 obrazek_wyróżniający

Jak wyglądały pierwsze lata działalności politycznej Bolesława Piaseckiego? Jakie są najważniejsze aspekty jego aktywności jako ideologa i przywódcy narodowego radykalizmu? Jaką rolę Piasecki odegrał w strukturach konspiracyjnych w czasie II wojny światowej? To tylko wybrane zagadnienia, z którymi zmierzą się uczestnicy dyskusji wokół publikacji Wojciecha Muszyńskiego „Bolesław Piasecki. Początki drogi (1915–1944)”. Zapraszamy do Centrum Edukacyjnego IDMN (Warszawa, ul. Andersa 20) we wtorek, 23 stycznia o godz. 19:00.

„Bolesław Piasecki. Początki drogi (1915–1944)”
„Bolesław Piasecki. Początki drogi (1915–1944)” to nowość wydawnicza wydana nakładem Instytutu Pamięci Narodowej, przy współudziale Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego.

Publikacja przybliża pierwsze 15 lat politycznej działalności przywódcy Ruchu Narodowo-Radykalnego „Falanga” w okresie II RP i II wojny światowej. Została podzielona na 5 części, które w układzie chronologicznym przedstawią różne aspekty aktywności Piaseckiego jako ideologa i przywódcy narodowego radykalizmu, jednego z najbardziej skrajnych nurtów polskiego nacjonalizmu lat trzydziestych XX w., a później konspiratora i uczestnika walki zbrojnej z okupantem niemieckim i sowieckim.

Spotkanie wokół publikacji
Najważniejsze wątki zawarte w publikacji „Bolesław Piasecki. Początki drogi” przybliżą czytelnikom uczestnicy dyskusji zorganizowanej z okazji premiery monografii. Spotkanie odbędzie się 23 stycznia o godz.19:00 w Centrum Edukacyjnym IDMN przy ul. Andersa 20.

W dyskusji wezmą udział:
• dr Wojciech Muszyński, autor książki,
• prof. Jan Żaryn, dyrektor IDMN,
• dr Krzysztof Kawęcki, pracownik naukowy IDMN.

Podczas wydarzenia będzie można nabyć publikację w promocyjnej cenie. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny!

Autor: Redakcja IDMN