„Bunt duszy polskiej” – premiera publikacji

24 stycznia 2024 obrazek_wyróżniający

Przed nami premiera długo oczekiwanej pozycji wydawniczej. Już 31 stycznia o godz. 18:00 odbędzie się dyskusja wokół publikacji „Bunt duszy polskiej. O twórczości politycznej i literackiej Romana Dmowskiego (z lat 1893-1934)” autorstwa Krzysztofa Kosińskiego. To pierwsze tak obszerne omówienie tekstów politycznych i literackich jednego z twórców naszej niepodległości. Zapraszamy do Centrum Edukacyjnego IDMN w Warszawie przy ul. Andresa 20. Wstęp wolny!

Dyskusja wokół „Buntu duszy polskiej”
Dyskusja wokół publikacji „Bunt duszy polskiej” przybliży czytelnikom jedną z kluczowych pozycji wydawniczych, która ukazała się nakładem Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. R. Dmowskiego i I.J. Paderewskiego oraz Wydawnictwa Neriton. Spotkanie odbędzie się 31 stycznia o godz. 18:00 w Centrum Edukacyjnym IDMN przy ul. Andersa 20 w Warszawie.

W dyskusji wezmą udział:

• dr hab. Krzysztof Kosiński, prof. IHN PAN – autor publikacji,
• dr hab. Agnieszka Nogal, prof. UW,
• dr hab. Paweł Skibiński, prof. UW – zastępca dyrektora IDMN.

Podczas wydarzenia będzie można kupić książkę w promocyjnej cenie.

O książce
Publikacja „Bunt duszy polskiej. O twórczości politycznej i literackiej Romana Dmowskiego (z lat 1893–1934)” liczy 680 stron. Na książkę składa się czternaście rozdziałów, z których każdy traktuje o innej publikacji (bądź cyklu artykułów) Dmowskiego – od pracy „Nasz patriotyzm” z 1893 r. po powieść „Dziedzictwo” z 1930 r. oraz dzieła „Przewrót” i „Militaryzacja polityki” (z lat 1932-1934). Łącznie to ponad 80 tekstów: od kilkunastodniowych przyczynków po kilkusetstronicowe książki. Opisując kolejne dzieła Dmowskiego, autor tworzy pierwszą tego rodzaju biografię intelektualną przywódcy endecji.

Zobacz krótką rozmowę prof. Pawła Skibińskiego z autorem książki:

Autor: Redakcja IDMN