CALL FOR PAPERS – „Słownik działaczy polskiego obozu narodowego” (t. 7)

4 grudnia 2023 obrazek_wyróżniający

Do 15 stycznia 2024 r. trwa nabór abstraktów do siódmego tomu „Słownika działaczy polskiego obozu narodowego”. Do nadsyłania zgłoszeń w sposób szczególny zapraszamy historyków-regionalistów i pasjonatów historii lokalnej. Kolejny tom serii będzie poświęcony regionalnym działaczom obozu narodowego i samorządowcom związanym z endecją.

„Słownik działaczy polskiego obozu narodowego” – tom 7
Zgłoszenia można wysyłać do 15 stycznia 2024 r. za pośrednictwem specjalnego formularza KLIKNIJ TUTAJ . Do współpracy w opracowaniu kolejnego tomu „Słownika działaczy polskiego obozu narodowego” zapraszamy historyków-regionalistów i pasjonatów historii lokalnej.

Zgłoszenie powinno zawierać propozycję biogramu (do 2 tys. znaków) oraz dane kontaktowe. Opcjonalnie można załączyć także bibliografię. Autorzy zgłoszeń, które przejdą pozytywnie ocenę merytoryczną, zostaną poproszeni o przesłanie gotowych tekstów do 30 czerwca 2024 r.

Redakcja przewiduje honorarium w wysokości 900 zł brutto dla autorów tekstów skierowanych do publikacji.

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt:
• Redaktor: dr Krzysztof Kawęcki – krzysztof.kawecki@idmn.pl
• Sekretarz Redakcji: Michał Gniadek-Zieliński – michal.gniadek-zielinski@idmn.pl

„Słownik biograficzny polskiego obozu narodowego”
„Słownik biograficzny polskiego obozu narodowego” to kompendium wiedzy zawierające biogramy osób związanych z ruchem narodowym. Seria przybliża sylwetki działaczy obozu narodowego od jego powstania do schyłku XX w. Są to biogramy nie tylko polityków, ale także artystów, pisarzy, ekonomistów czy filozofów. Informacje zawarte w słowniku mogą być podstawą do dalszych badań nad postaciami, których dorobek nie doczekał się naukowego opracowania.
Słownik powstał z inicjatywy Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego i jest wydawany jest współpracy z wydawnictwem Neriton. Dotychczas ukazało się 5 tomów „Słownika biograficznego polskiego obozu narodowego”. W opracowaniu jest 6 edycja.

Autor: Redakcja IDMN