Call for papers: Wkład katolicyzmu w dzieje Polski, ogólnopolska-konferencja naukowa, 9-10 listopada 2021, Warszawa, ul. Szczęśliwicka 62 (zgłoszenia do 10 września 2021 r.)

27 maja 2021 obrazek_wyróżniający

Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego ma zaszczyt zaprosić do wzięcia udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej: Wkład katolicyzmu w dzieje Polski, która odbędzie się w dniach 9-10 listopada 2021 r. w Warszawie.

Podstawowym celem konferencji jest przybliżenie wkładu Kościoła katolickiego, w dzieje Polski. Zamiarem organizatorów jest organizowane corocznych sesji naukowych dot. tej problematyki oraz wydawanie z każdej z nich tomu studiów. Wspomniany wyżej wkład rozumiany jest bardzo szeroko i obejmuję zarówno myśl jak i działania: duchowieństwa i świeckich motywowane religią katolicką. Interesują nas możliwie pogłębione, ale zarazem syntetyczne ujęcia zaproponowanej tematyki. Chcemy zaakcentować wieloaspektowość tego zjawiska oraz przedstawić jak ważny był katolicyzm na przestrzeni całych dziejów Polski. Z tego względu zachęcamy do przesyłania referatów obejmujących okres od X do XX wieku. Swoje zaproszenie kierujemy przede wszystkim do historyków, ale będziemy przyjmować także zgłoszenia z zakresu innych dziedzin nauki: filozofii, kulturoznawstwa, socjologii, politologii czy historii sztuki.

Plonem konferencji będzie recenzowana publikacja w formie tomu studiów, wydana  w Wydawnictwie IDMN. Prelegentów prosimy o dostarczenie najpóźniej do 30 listopada tekstów dostosowanych do instrukcji wydawniczej. Jest to warunek wzięcia udziału w konferencji. Dla zakwalifikowanych uczestników IDMN przewiduje honorarium za wygłoszenie referatu i dostarczenie tekstu do tomu studiów.Nie pobieramy opłaty konferencyjnej. Prelegentom zapewniamy nocleg i wyżywienie oraz zwrot kosztów podróży w formie honorarium autorskiego.

Wypełnione zgłoszenia udziału w konferencji (na załączonym formularzu) osób pragnących wygłosić referat przyjmowane będą do 10 września 2021 r. Należy je przesłać na poniższy adres:

dr hab. Rafał Łatka

rafal.latka@idmn.plFormularz zgłoszeniowy – Wkład katolicyzmu w dzieje Polski.doc Pobierz

Autor: Redakcja IDMN