Debata „Dziedzictwo bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego” – zapraszamy do udziału!

13 września 2021 obrazek_wyróżniający

Już w najbliższy czwartek, 16 września br. o godz. 18.00, Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej oraz Muzeum Archidiecezji Warszawskiej zapraszają do udziału w debacie pt. „Dziedzictwo bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego”.

Trwając w świętowaniu po beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego proponujemy wydarzenie, którego celem jest przybliżenie postaci Prymasa Tysiąclecia. W czwartek, 16 września br. w Muzeum Archidiecezji Warszawskiej przy ul. Dziekania 1, zapraszamy na debatę pt. „Dziedzictwo bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego”.

Wydarzenie towarzyszy trwającej wystawie “Zwycięzca. Prymas dla Kościoła i Ojczyzny”, którą można zobaczyć w MAW do 30 października br.

Wydarzenie będzie miało charakter mieszany – każdy z uczestników wygłosi krótki referat na temat bł. Stefana Wyszyńskiego, po czym nastąpi debata pomiędzy prelegentami. Poniżej prezentujemy szczegółowy program:

Prowadzenie: dr hab. Rafał Łatka (IDMN, BBH IPN)

Dr hab. Paweł Skibiński (IDMN, UW), Prymas Wyszyński jako wzorcowy lider Kościoła

Ks. dr hab. Dominik Zamiatała (UKSW), Współpraca duchowieństwa w nauczaniu i praktycznym działaniu kard. Stefana Wyszyńskiego

Dr hab. Rafał Łatka (IDMN, BBH IPN), Jak powinien wyglądać patriotyzm? Nauczanie kard. Wyszyńskiego o narodzie

Beata Mackiewicz (Instytut Prymasowski), Nowoczesność i szacunek. Nauczanie prymasa Wyszyńskiego skierowane do kobiet

Dr Bartłomiej Noszczak (IPN Warszawa), Wielka Nowenna. Wzorcowy program duszpasterski?

Wstęp wolny. Z powodu ograniczonej liczby miejsc osoby zainteresowane uczestnictwem w wydarzeniu proszone są o zgłoszenia na adres: muzeum@maw.art.pl.

Serdecznie zapraszamy!

Autor: Redakcja IDMN