Debata „Wojna na Ukrainie i przyszłość Polski” z cyklu Forum Wiesława Chrzanowskiego już za nami!

10 lutego 2023 obrazek_wyróżniający

W czwartek, 9 lutego br. w Centrum Edukacyjnym IDMN przy ul. Andersa 20 w Warszawie odbyła się debata pt. „Wojna na Ukrainie i przyszłość Polski”, która zainaugurowała nowy cykl debat Forum Wiesława Chrzanowskiego. Podczas spotkania nie zabrakło ważnych dla polskiego życia politycznego i społecznego osób.

Inauguracja

Nowy cykl debat pod nazwą Forum Wiesława Chrzanowskiego został zainaugurowany podczas czwartkowego spotkania w Centrum Edukacyjnym IDMN przemówieniem prof. Jana Żaryna, dyrektora IDMN.

– Jako Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej, którego celem jest nie tylko konserwowanie, ale także pobudzanie dziedzictwa chrześcijańsko-narodowego, jesteśmy przekonani, że zarówno dzieło życia, jak i intelektualny format śp. Wiesława Chrzanowskiego były tak znaczące, że w tym lustrze jego dokonań będziemy mogli zmierzyć się z wyzwaniami bieżącej rzeczywistości – powiedział prof. Jan Żaryn.

Polskie spojrzenie

W debacie o perspektywie polskiej na wojnę na Ukrainie wzięli udział Marek Budzisz, historyk i dziennikarz specjalizujący się w sprawach Rosji i postsowieckiego Wschodu, Łukasz Warzecha, komentator i publicysta m.in. w „Do Rzeczy” i „Rzeczpospolitej” oraz Robert Kuraszkiewicz, współpracownik Nowej Konfederacji, działacz opozycji antykomunistycznej, jeden z założycieli Zjednoczenia Chrześcijańsko Narodowego. Debatę poprowadził Marek Jurek, członek Rady Programowej IDMN.

Nowy cykl debat

Forum Wiesława Chrzanowskiego jest cyklem debat rozpatrujących najważniejsze polskie kwestie narodowe, stanowiącym jednocześnie formę upamiętnienia idei i działalności marszałka Chrzanowskiego. Poruszane podczas cyklu zagadnienia, choć nie bez związków z historią i tradycją, będą służyły głównie spojrzeniu w przyszłość i pokazaniu, że myśl chrześcijańsko-narodowa jest wciąż żywa i aktualna. Pomysłodawcą cyklu jest członek Rady Programowej IDMN, Marek Jurek. Organizacja spotkań przewidziana jest co kwartał. W tym roku zaplanowane zostały cztery spotkania.

Zachęcamy do obejrzenia całości debaty na naszym kanale w serwisie YouTube.

Autor: Redakcja IDMN