Debata „Wykorzystanie akt aparatu bezpieczeństwa Polski «ludowej» w badaniach historii Kościoła” z udziałem dyrektora IDMN!

24 marca 2023 obrazek_wyróżniający

Zapraszamy na debatę historyczną pt. „Wykorzystanie akt aparatu bezpieczeństwa Polski «ludowej» w badaniach historii Kościoła”, która odbędzie się w poniedziałek, 27 marca br. o godzinie 15:00 w na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W wydarzeniu wezmą udział naukowcy zajmujący się tym zagadnieniem, m.in. prof. Jan Żaryn, dyrektor IDMN oraz dr hab. Rafał Łatka, współpracownik naszego Instytutu.

Seminarium dotyczyć będzie znaczenia i wykorzystania akt komunistycznego aparatu bezpieczeństwa. Uczestnicy spróbują odpowiedzieć na pytania o wiarygodność oraz możliwość i sposób korzystania z tego typu źródeł w pracy naukowej. W debacie wezmą udział historycy specjalizujący się w epoce XX wieku, pracownicy Instytutu Historii UKSW, badający w swojej pracy naukowej akta UB/SB: dr. hab. Adam Dziurok, dr. hab. Rafał Łatka, ks. dr. hab. Dominik Zamiatała i prof. Jan Żaryn.

Seminarium odbędzie się 27 marca, o godzinie 15.00 na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Kampus Wóycickiego przy ul. Dewajtis 5, budynek nr 23, sala 201. Planowana jest transmisja debaty online na stronie Instytutu Historii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie na Facebooku.

Serdecznie zapraszamy!

Autor: Redakcja IDMN