„Długi dzień w Tokio” – spektakl w kościele Wszystkich Świętych w Warszawie

7 grudnia 2023 obrazek_wyróżniający

W niedzielę, 10 grudnia br., o godzinie 19:30 w Sali Teatralnej w podziemiach kościoła Wszystkich Świętych przy Placu Grzybowskim w Warszawie wystawiona zostanie sztuka Jacka Inglota pt. „Długi dzień w Tokio”, która została wydana nakładem IDMN w 2021 r. Wstęp wolny – serdecznie zapraszamy na spektakl!

Akcja spektaklu toczy się w 1904 roku w stolicy Japonii, do której niezależnie i w innych celach politycznych przybyli przedstawiciele dwóch największych stronnictw politycznych ówczesnej Rzeczpospolitej – Roman Dmowski i Józef Piłsudski. Ich rozmowie w tokijskim hotelu towarzyszy jedynie gejsza.

Autor sztuki – Jacek Inglot, jest polskim pisarzem, publicystą i pedagogiem. Napisał powieści „Inquisitor”, „Quietus”, „Porwanie Sabinek” i „Wypędzony”, jednak nie ogranicza się on tylko do jednej formy literackiej. Pisze w gatunku science fiction, fantasy, jak i historii alternatywnej, a także tworzy powieści sensacyjne i historyczne.

Tekst sztuki „Długi dzień w Tokio” ukazał się w ramach serii „Scena IDMN” w 2021 r. Na książkę składa się napisany przez Jacka Inglota scenariusz, wokół którego szerszy kontekst historyczno-polityczny zostaje nakreślony we wstępie publikacji, napisanym przez Krzysztofa Kaczmarskiego.

Więcej o książce KLIKNIJ TUTAJ.

Autor: Redakcja IDMN