IDMN na Poznańskim Kongresie Gospodarczym [ZAPOWIEDŹ]

27 września 2023 obrazek_wyróżniający

Serdecznie zachęcamy do skorzystania z oferty Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej podczas zbliżającej się II edycji Poznańskiego Kongresu Gospodarczego, organizowanego w dniach 28-29 września br. przez Instytut Poznański. Wydarzenie odbędzie się w Hotelu Novotel, przy pl. Andersa 1 w Poznaniu. W Kongresie weźmie udział prof. Jan Żaryn, dyrektor IDMN, który będzie prelegentem jednego z paneli dyskusyjnych.

Dyskusja z udziałem dyrektora IDMN

Podczas pierwszego dnia tegorocznego Poznańskiego Kongresu Gospodarczego prof. Jan Żaryn, dyrektor IDMN weźmie udział w panelu dyskusyjnym pt. „Wielkopolska przedsiębiorczość fundamentem systemu społecznego. Co to oznacza dzisiaj i jutro?”, który odbędzie się w ramach sesji B/B2 o godz. 11:45. W dyskusji wezmą udział także: Marta Wrochna-Łastowska, członkini Zarządu ds. Finansowych firmy Żabka Polska, Filip Żelazny, Radny Rady Powiatu w Poznaniu, Fundacja Zakłady Kórnickie, Jarosław Pucek, radca prawny, SMM Legal oraz dr Adam Weinert z Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu. Dyskusją moderował będzie dr Krzysztof Bondyra z Wydziału Socjologii UAM.

Panel dyskusji poświęcony będzie zagadnieniu przedsiębiorczości w Wielkopolsce oraz jej wpływowi na społeczeństwo. Prelegenci poruszą takie kwestie jak wyjątkowe cechy przedsiębiorczości w tym regionie i ich wpływ na kształtowanie społeczeństwa, wyzwania i możliwości stojące przed przedsiębiorcami w obliczu zmian na rynku, czy współpraca międzysektorowa i rola sektora publicznego we wspieraniu przedsiębiorczości. Jednym z celów dyskusji będzie rozważenie kroków, jakie można podjąć, aby zapewnić trwały rozwój gospodarczy i płynące z niego korzyści dla społeczeństwa.

Wystawa i stoisko

Podczas dwóch dni Poznańskiego Kongresu Gospodarczego uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z wystawą IDMN „Nie tacy inni. Dzieciństwo i młodość sto lat temu”, która opowiada historię ubiegłego wieku widzianą oczami najmłodszych jej uczestników. Poza tym dostępne będzie także stanowisko z wydawnictwami i materiałami promocyjnymi IDMN, a wśród nich broszury o naszych patronach, notatniki oraz inne gadżety.

Serdecznie zapraszamy!

Autor: Redakcja IDMN