Inauguracja nowego cyklu debat Forum Wiesława Chrzanowskiego

7 lutego 2023 obrazek_wyróżniający

W czwartek, 9 lutego br., o godz. 18:00 w Centrum Edukacyjnym IDMN przy ul. Andersa 20 w Warszawie odbędzie się pierwsze spotkanie z cyklu debat Forum Wiesława Chrzanowskiego. Jego tematem będzie „Wojna na Ukrainie i przyszłość Polski”. Wydarzenie odbędzie się z udziałem wybitnych uczestników życia publicznego i społecznego.

Inauguracja

Spotkanie inaugurujące Forum Wiesława Chrzanowskiego pod patronatem IDMN, dotyczyć będzie jednej z najbardziej aktualnych kwestii, czyli wojny na Ukrainie z perspektywy polskiej. Debatę poprowadzi Marek Jurek, a w dyskusji wezmą udział Marek Budzisz, historyk i dziennikarz specjalizujący się w sprawach Rosji i postsowieckiego Wschodu, Łukasz Warzecha, komentator i publicysta m.in. w „Do Rzeczy” i „Rzeczpospolitej” oraz Robert Kuraszkiewicz, współpracownik Nowej Konfederacji, działacz opozycji antykomunistycznej, jeden z założycieli Zjednoczenia Chrześcijańsko Narodowego.

Nowy cykl debat

Forum Wiesława Chrzanowskiego jest cyklem debat rozpatrujących najważniejsze polskie kwestie narodowe, ale także stanowi on formę upamiętnienia idei i działalności Wiesława Chrzanowskiego. Choć poruszane tematy będą często dotyczyły historii i tradycji, głównym celem cyklu jest spojrzenie w przyszłość i pokazanie, że myśl chrześcijańsko-narodowa jest wciąż żywa i aktualna. Pomysłodawcą cyklu jest członek Rady Programowej IDMN, Marek Jurek. Organizacja spotkań przewidziana jest co kwartał.

Uwaga: Na nadchodzące spotkanie (9 lutego) pozostały jeszcze ostanie wolne miejsca. Zainteresowanych prosimy o kontakt na adres: konrad.rokicki@idmn.pl. Ponadto informujemy, że przyjmowanie zgłoszeń trwa do wyczerpania przewidzianej liczby miejsc.

Autor: Redakcja IDMN