„Kobiety, które przysłużyły się polskiej sprawie”. Już 13 marca kolejny webinar Klubu Nauczyciela IDMN!

8 marca 2024 obrazek_wyróżniający

W Dniu Kobiet zapraszamy do udziału w kolejnym spotkaniu Klubu Nauczyciela IDMN, którego temat w sposób szczególny koresponduje z dzisiejszym świętem. Już 13 marca o godzinie 18:00 webinar „Kobiety, które przysłużyły się polskiej sprawie – sylwetki narodowczyń, które warto przybliżyć na lekcjach historii”. Szkolenie poprowadzi Agnieszka Bejnar-Bejnarowicz, nauczycielka historii w jednym z warszawskich liceów oraz pracowniczka IDMN.

Webinar o narodowczyniach
Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się, m.in. w jaki sposób narodowczynie walczyły o prawa kobiet i jak działała Narodowa Organizacja Kobiet. Prowadząca, Agnieszka Bejnar-Bejnarowicz, przybliży także wybrane sylwetki działaczek NOK. Odniesie się także do niezwykle aktualnej obecnie kwestii związanej ze stosowaniem feminatywów.

Zgłoszenia
Spotkanie odbędzie się na platformie Zoom 13 marca o godz. 18:00. Aby zgłosić swój udział w spotkaniu, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny TUTAJ.

Link do webinarium zostanie przesłany zapisanym osobom w dniu spotkania o godz. 8.00.

Ważne! Nasze wiadomości często wpadają do folderu spam, dlatego prosimy o dokładne sprawdzenie skrzynki mailowej w dniu spotkania. W przypadku braku wiadomości zachęcamy do kontaktu mailowego: klub.nauczyciela@idmn.pl.

Najsłynniejsze działaczki ruchu narodowego
Marcowe spotkanie Klubu Nauczyciela IDMN „Kobiety, które przysłużyły się polskiej sprawie – sylwetki narodowczyń, które warto przybliżyć na lekcjach historii” zapowiada wystawę przygotowaną przez Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego J. Paderewskiego. Ekspozycja prezentuje sylwetki najsłynniejszych kobiet związanych ruchem narodowym. Już wkrótce będzie dostępna dla publiczności.

Serdecznie zapraszamy!

Autor: Redakcja IDMN