Koncert Niepodległościowy za nami!

25 października 2021 obrazek_wyróżniający

W niedzielę, 24 października br. w Kościele Wszystkich Świętych w Warszawie odbył się „Koncert Niepodległościowy” w wykonaniu sekstetu wokalnego proMODERN. Organizatorem koncertu był Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej.

Pieśni patriotyczne w wyjątkowej aranżacji

Niedzielny wieczór był doskonałą okazją, by z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości wysłuchać historycznych oraz współczesnych pieśni patriotycznych. Sekstet wokalny proMODERN zaprezentował utwory takie jak „Warszawianka”, „Modlitwa Obozowa” czy „Hej, Orle Biały”. Pieśni zaaranżował Hadrian Filip Tabęcki.

– Muzyka i śpiew, które dzisiaj będą dominowały, są związane z odzyskaniem niepodległości, związane z całą nasza wielką historią. Jak wiadomo, polska niepodległość była zdybywana w różnych okresach XX w. – zarówno w czasie I wojny światowej, jak i w naszej współczesności, w okresie Solidarności w latach osiemdziesiątych. Takich utworów również nie zabraknie – powiedział na początku koncertu dyrektor IDMN, prof. Jan Żaryn.

Sekstet wokalny proMODERN

Zespół specjalizuje się w interpretacji znanych utworów muzycznych. Jest laureatem wielu nagród, w tym 5 Fryderyków. Grupę tworzą wybitni śpiewacy-soliści, połączeni pasją i umiejętnością interpretowania najbardziej wymagających utworów dzisiejszych twórców.

Więcej o sekstecie.

[envira-gallery id=”6738″]

Autor: Redakcja IDMN