Konferencja inaugurująca VI edycję kampanii BohaterON z udziałem dyrektora IDMN

29 lipca 2021 obrazek_wyróżniający

W czwartek, 29 lipca br. odbyła się konferencja inaugurująca VI edycję kampanii edukacyjno-społecznej BohaterON – włącz historię! Celem projektu jest upamiętnienie i uhonorowanie bohaterów oraz promocję historii Polski XX wieku. W konferencji wziął udział dyrektor IDMN prof. Jan Żaryn. Partnerem tegorocznej edycji jest Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej.

O kampanii

BohaterON – włącz historię! to projekt realizowany od 2016 roku. Jego celem jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promowanie postaw patriotycznych. Organizatorzy pragną także przybliżać historię Polski XX wieku i zachęcić młodych ludzi do odkrywania naszej przeszłości. Ważnym elementem kampanii jest także pomoc niesiona kombatantom przez cały rok.

– Wy, Drodzy Powstańcy, nie mogliście żyć spokojnie bez woli osiągnięcia wielkiego celu, jakim jest niepodległa Polska. Zawsze Wam za to dziękujemy – powiedział dyrektor IDMN prof. Jan Żaryn podczas konferencji inaugurującej VI edycję kampanii BohaterON.

BohaterON – szósta edycja 

Kampania BohaterON rozpocznie się w 77. rocznicę powstania warszawskiego – 1 sierpnia 2021 r.

Już po raz trzeci zostanie przyznana Nagroda BohaterOny im. Powstańców Warszawskich. Wyróżnienie to ma na celu uhonorowanie osób i instytucji, które w szczególny sposób angażują się w popularyzowanie wiedzy o historii Polski XX wieku oraz edukację historyczno-patriotyczną.

Laureaci zostaną wyłonieni w siedmiu kategoriach: firma, instytucja, nauczyciel, osoba publiczna, dziennikarz, organizacja non-profit i pasjonat.

Kandydata do nagrody może zgłosić każdy. Zgłoszenia można przesyłać od 1 do 31 sierpnia br.

W ramach kampanii będzie można również wysłać kartkę powstańcom warszawskim. Każdy może wysłać kartkę w formie on-line.

Szczegóły kampanii BohaterON można znaleźć na stronie.

[envira-gallery id=”5758″]

Autor: Redakcja IDMN