„Ku Niepodległości” – zagraj i sprawdź swoją wiedzę o historii przełomu stuleci!

19 marca 2024 obrazek_wyróżniający

Przenieś się w burzliwy okres przełomu stuleci. Zobacz, jak nasi przodkowie walczyli o wolność i niepodległość. Sprawdź swoją wiedzę o wybitnych postaciach, wydarzeniach, miejscach i organizacjach końca XIX i początku XX wieku. Gra karciana „Ku Niepodległości” to doskonałe połączenie nauki i zabawy gdziekolwiek jesteś – w szkole, w domu czy na wakacjach! Wejdź do gry!

Gra karciana wydana przez IDMN

„Ku Niepodległości” to najnowsza gra karciana wydana przez Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego J. Paderewskiego. Dzięki niej gracze przeniosą się w burzliwy okres przełomu XIX i XX wieku, kiedy to nasi przodkowie walczyli o niepodległość.

Gra to nie tylko okazja do sprawdzenia wiedzy, ale także dobra zabawa. Może służyć zarówno jako pomoc dydaktyczna podczas lekcji historii, jak również jako ciekawa rozrywka podczas rodzinnych wieczorów, spotkań towarzyskich czy wspólnych wyjazdów.

„Ku Niepodległości” to propozycja dla pasjonatów historii i osób pragnących pogłębić swoją wiedzę. Reguły gry można zmieniać i modyfikować, aby czerpać z niej jak najwięcej satysfakcji. Dzięki niewielkim rozmiarom można ją zabrać do kieszeni lub spakować do plecaka na wycieczkę!

Twórcami gry są pracownicy Działu Edukacji IDMN: Jakub Makowski, Dominik Mika i Stanisław Płużański.

Sprawdź swoją wiedzę

Gracze mają okazję sprawdzić swoją wiedzę o najważniejszych postaciach, wydarzeniach, miejscach, przedmiotach i organizacjach związanych z przełomem stuleci i odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Powstanie Wielkopolskie, Józef Haller, Liga Narodowa czy Legiony Polskie to tylko niektóre z 216 haseł, które znajdują się na kartach. Gra opiera na prostej mechanice „skojarzeń”. Liczy się nie tylko wiedza, ale także kreatywność, logiczne myślenie i bogate słownictwo.

Instrukcja gry

Zasady gry są klarowne i łatwe do przyswojenia. Zawodnicy potrzebują nie tylko kart, ale także zegarka, kartki i ołówka do zapisywania punktów. Przez 90 sekund liderzy będą naprowadzali swoje drużyny na odgadniecie jak największej liczby haseł. Zabronione jest używanie „zakazanych” słów wypisanych na kartach. Wygrywa drużyna, która odgadnie więcej haseł.

Autor: Redakcja IDMN