Marcowe spotkanie Klubu Nauczyciela IDMN

27 marca 2023 obrazek_wyróżniający

Serdecznie zapraszamy na najbliższe spotkanie Klubu Nauczyciela IDMN, które odbędzie się w środę, 29 marca br. o godz. 18:00 w formie online za pośrednictwem platformy Zoom. Webinarium pt. „Jak rozpoczynać lekcję – pięć praktycznych metod” poprowadzone zostanie przez Łukasza Linowskiego. 

Podczas spotkania uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się, dlaczego pierwsze 5 minut zajęć jest kluczowe dla ich skutecznego przebiegu, jak skutecznie zainteresować uczniów tematem lekcji i zaangażować ich już od samego jej początku oraz w jaki sposób wprowadzać metody angażujące uczniów. 

Najbliższe spotkanie poprowadzi Łukasz Linowski, koordynator Klubu Nauczyciela IDMN, nauczyciel historii w SP nr 218 im. Michała Kajki w Warszawie, autor artykułów naukowych z dziedziny dydaktyki historii oraz scenariuszy metodycznych.

Aby zapisać się na szkolenie, należy wysłać wiadomość e-mail ze zgłoszeniem zawierającym imię, nazwisko, nauczany przedmiot oraz typ szkoły na adres: klub.nauczyciela@idmn.pl    

Klub Nauczyciela IDMN

Celem Klub Nauczyciela IDMN jest rozwijanie kompetencji warsztatowych i merytorycznych uczestników, poprzez organizację comiesięcznych webinariów oraz spotkań stacjonarnych w Centrum Edukacyjnym IDMN. Podczas kolejnych szkoleń prowadzący będą pokazywali, jak w atrakcyjnej formie nauczać historii. Spotkania będą także dobrą okazją do budowania wspólnoty entuzjastów nauczania historii na terenie całej Polski.

Planowane tematy najbliższych spotkań to:

– marzec: „Jak rozpoczynać i kończyć lekcję – pięć praktycznych metod”

– kwiecień: „Dziennikarska przygoda na lekcjach historii”

– maj: „Powtórzenie wiadomości w edukacji historycznej – szansa czy przeżytek?”

– czerwiec: „Jak uczyć o ruchu narodowym na lekcjach historii?”

Serdecznie zachęcamy do udziału!

Autor: Redakcja IDMN