Nowość: gra planszowa IDMN „Dwudziestolecie. Poznaj II Rzeczpospolitą”

28 czerwca 2023 obrazek_wyróżniający

Nakładem Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej ukazała się pierwsza gra planszowa pt. „Dwudziestolecie. Poznaj II Rzeczpospolitą”, która jest częścią realizowanych przez niego zadań edukacyjnych.

Zabieramy Was w fascynującą podróż przez międzywojenną Polskę z naszą nowością „Dwudziestolecie. Poznaj II Rzeczpospolitą”. W trakcie rozgrywki uczestnicy będą mieli okazję poznać najważniejsze dla tego okresu postaci, wydarzenia i miejsca, które kształtowały powojenną rzeczywistość w niepodległym po 123 latach zaborów państwie.

Gra planszowa przygotowana przez nasz Instytut to świetne połączenie zabawy i nauki, nieznające ograniczeń wiekowych. To gra quizowa, której podstawą jest rywalizacja w zdobywaniu wiedzy. Treści w niej zawarte zostały skonstruowane w taki sposób, że stanowić będą świetną rozrywkę zarówno dla studenta, jak i ucznia szkoły podstawowej. Jesteśmy przekonani, że dla każdego będą okazją do poszerzenia swojej wiedzy i rozwoju umiejętności strategicznych. Wygrywa osoba o najlepszej pamięci, taktyce i odrobinie szczęścia.

W zestawie oprócz barwnie ilustrowanej planszy, przedstawiającej mapę II Rzeczpospolitej, znajduje się aż 200 pytań dotyczących różnych obszarów życia w II Rzeczpospolitej – kto był pierwszym przeciwnikiem polskiej reprezentacji w piłce nożnej? Gdzie Polacy jeździli na wakacje? Kto budował polską scenę polityczną po wojnie? Pomocą w odpowiedzi na te pytania będą dołączone do zestawu karty historii, zapoznające graczy z głównymi bohaterami, kluczowymi wydarzeniami, czy najważniejszymi miejscami dla funkcjonowania II RP.

Mamy nadzieję, że ta forma interaktywnego spotkania z przeszłością będzie dostatecznym świadectwem tego, że historia to nie tylko daty. Przekonajcie się o tym sami, grając w „Dwudziestolecie”!

Obejrzyj instrukcję gry w formie wideo: KLIKNIJ TUTAJ.

Jednocześnie informujemy, że Instytut ma w planach organizację zawodów w grze planszowej w Centrum Edukacyjnym IDMN. O wydarzeniu na bieżąco będziemy informowali o szczegółach na naszych profilach w mediach społecznościowych oraz na stronie internetowej.

Gra niebawem trafi do dystrybucji. Można kupić ją także stacjonarnie w Centrum Edukacyjnym IDMN, przy ul. Andersa 20 w Warszawie.

Autor: Redakcja IDMN