Obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

21 lutego 2024 obrazek_wyróżniający

Po raz kolejny Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego włączył się w organizację obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

Zapraszamy Państwa do uczestnictwa:

22 lutego

W Centrum Edukacyjnym IDMN przy ul. Gen. Andersa 20 w Warszawie o godz. 18.00 odbędzie się debata p.t. Żołnierze Wyklęci – czy warto zachować o nich pamięć? z udziałem prof. Krzysztofa Szwagrzyka (IPN), Marcina Maślanki (prezesa Stow. Rekonstrukcji Historycznej „Gryf”, Jacka Burego (pedagoga, laureata nagrody „Dla Dobra Wspólnego”). Prowadzenie Kamil Sulej (prezes zarządu Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”).

1 marca

W Archikatedrze św. Jana, Stare Miasto, ul. Świętojańska 8 o godz. 19.00 odbędzie się uroczysta Msza św. w intencji Żołnierzy Wyklętych i Bohaterów Podziemia Niepodległościowego oraz złożenie wieńca od Narodu pod „Epitafium Żołnierzy Wyklętych”.

3 marca

Na Służewie, w godz. 11.45-12.30 – składanie kwiatów w miejscu tajemnych pochówków pod krzyżem w narożniku na cmentarzu przy ul. Wałbrzyskiej, oraz przy Kapsule Czasu na Starym Cmentarzu Służewieckim. Następnie w Kościele św. Katarzyny o godz. 12.30 odbędzie się uroczysta Msza św. a godz. 13.30 uroczystości przed Pomnikiem Ofiar Terroru Komunistycznego.

Szczegółowy plan obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w Warszawie znajdziecie Państwo w linku poniżej.

Autor: Redakcja IDMN