Odbyło się posiedzenie Rady Programowej IDMN

7 lutego 2024 obrazek_wyróżniający

W środę, 7 lutego br., w Centrum Edukacyjnym IDMN przy ul. Andersa 20 w Warszawie odbyło się posiedzenie Rady Programowej Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego.

Obradom przewodniczył prof. Stanisław M. Gebhardt, Przewodniczący Rady Programowej IDMN. Członkowie Rady, zgromadzeni na sali oraz uczestniczący w spotkaniu za pośrednictwem łącza internetowego, zapoznali się ze sprawozdaniem z działalności Instytutu w ubiegłym roku zaprezentowanym przez Dyrektora IDMN, prof. Jana Żaryna.

W drugiej części posiedzenia odbyła się szczegółowa dyskusja nad kierunkami działań na rok 2024. W trakcie dyskusji ustalono, że do priorytetowych zadań Instytutu będzie należało upamiętnienie rocznic przypadających w tym roku, m.in. 80. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Ważnym elementem działań IDMN będą inicjatywy edukacyjne i popularyzatorskie, w tym dalszy rozwój Klubu Nauczyciela IDMN, rozwinięcie oferty edukacyjnej, czy kontynuacja digitalizacji zbiorów archiwalnych i uruchomienie portalu archiwalnego.

Wzorem poprzednich lat kontynuowane będą sztandarowe projekty wydawnicze. Planowane jest wydanie kolejnych tomów Słownika Biograficznego Polskiego Obozu Narodowego i Słownika Biograficznego Polskiego Katolicyzmu Społecznego oraz Encyklopedii Ruchu Narodowego.

Autor: Redakcja IDMN