Orszak Dziejów 2021 „Wolni jak orły”– zapraszamy do udziału!

10 września 2021 obrazek_wyróżniający

W sobotę, 11 września br. odbędzie się Orszak Dziejów 2021 pod hasłem „Wolni jak orły”. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 16.00 przy pomniku Kardynała Stefana Wyszyńskiego na Krakowskim Przedmieściu, zakończy się natomiast na Placu Zamkowym w Warszawie. Organizatorem Orszaku Dziejów jest Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej oraz Uczniowski Klub Sportowy „Żagle”.

Orszak Dziejów „Wolni jak orły” to wydarzenie kulturalne i edukacyjne, którego celem jest nauka historii Polski przez teatr i zabawę oraz przybliżenie postaci Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego w przeddzień uroczystości – beatyfikacyjnej. Będzie to wielkie święto wzorowane na Orszaku Trzech Króli, na które każdego roku przybywają całe rodziny, by wspólnie spędzać ten wyjątkowy czas oraz ukazywać piękno polskiej tradycji i historii kolejnym pokoleniom.

Podczas wydarzenia planowany jest przemarsz kilkudziesięciu postaci historycznych (władców, świętych, żołnierzy, poetów – od Mieszka I do Jana Pawła II) ulicą Krakowskie Przedmieście od Pomnika Prymasa Tysiąclecia do Pl. Zamkowego, a następnie spektakl teatralny dotyczący postaci Stefana Kardynała Wyszyńskiego na scenie na Pl. Zamkowym i uroczysty Polonez Tysiąclecia.

Partnerami wydarzenia zostali: Instytut Pamięci Narodowej, Zamek Królewski w Warszawie, szkoły Stowarzyszenia Sternik, SP i LO Sióstr Nazaretanek oraz Skauci Europy.

Serdecznie zapraszamy!

Autor: Redakcja IDMN