„Powstańczym szlakiem” – kolejne szkolenie dla nauczycieli za nami!

20 maja 2024 obrazek_wyróżniający

W miniony weekend, 17-19 maja 2024 r. w Centrum Edukacyjnym IDMN przy ul. Andersa 20 w Warszawie odbyło się szkolenie dla nauczycieli z okazji 80. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego pod nazwą „Powstańczym Szlakiem”. Podczas szkolenia uczestnicy mogli odwiedzić miejsca związane z historią Powstania Warszawskiego oraz wziąć udział w cyklu rozwijających warsztatów i spotkań.

Szkolenie zaczęło się w piątkowe popołudnie od wykładu Pani Agnieszki Cubały „Życie społeczne w czasach Powstania warszawskiego”.

W sobotę uczestnicy szkolenia zwiedzali miejsca związane z historią Powstania Warszawskiego – Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Cmentarz Powstańców Warszawy. Intensywny dzień zwieńczyły warsztaty Od „zrywu wolności” do „płonącego pustkowia” rzucające światło na wykorzystywanie powstańczych relacji podczas lekcji historii, poprowadzone przez Łukasz Linowskiego, koordynatora Klubu Nauczyciela IDMN.

Niedzielę nauczyciele rozpoczęli od debaty historycznej i omówienia jej użyteczności w nauczaniu historii. Następnie wzięli udział w wyjątkowym spotkaniu z uczestniczką Powstania Warszawskiego, Panią Haliną Bieżan-Glonek ps. „Launia”. Szkolenie dla nauczycieli „Powstańczym szlakiem” było ostatnim szkoleniem, jakie przygotowaliśmy w roku szkolnym 2023/2024. Dziękujemy serdecznie wszystkim nauczycielom za udział. Cieszymy się, że nasze szkolenia stanowiły forum wymiany doświadczeń, integracji, a także możliwości poznania nowych, ciekawych form dydaktycznych.

Autor: Redakcja IDMN