Prawda, wolność, solidarność – wakacyjne spotkania z księdzem Jerzym Popiełuszką

30 czerwca 2022 obrazek_wyróżniający

Wspólnie z Muzeum księdza Jerzego Popiełuszki zapraszamy młodzież szkół średnich oraz nauczycieli historii i religii do udziału w drugiej ogólnopolskiej szkole letniej poświęconej osobie legendarnego duszpasterza Solidarności.

Zespoły składające się z ucznia i nauczyciela w dniach od 3 do 7 sierpnia wezmą udział w licznych wykładach, warsztatach, spotkaniach ze świadkami i pokazach filmowych. Będą także współzawodniczyć w grze miejskiej podążając po Warszawie szlakiem księdza Jerzego i Solidarności.

„Ideą Szkoły Letniej jest przekazywanie wartości obecnych w historii księdza Jerzego Popiełuszki i w etosie Solidarności, które dziś tak bardzo potrzebne są uczniom starającym się odróżnić dobro od zła i wolność od niewoli” – powiedział ks. dr Marcin Brzeziński, kustosz Muzeum i Sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

W charakterze gości w wydarzeniu wezmą udział m.in. wybitni historycy – dyrektor IDMN, prof. Jan Żaryn, pracownik naukowy IDMN dr hab. Rafał Łatka. Większość zajęć dla uczniów i nauczycieli będzie prowadzona osobno z dostosowaniem poziomu wiedzy i metodyki. Nauczyciele dodatkowo będą mogli zyskać cenne narzędzia dydaktyczne.

Część zajęć odbędzie się w dawnym mieszkaniu księdza Jerzego oraz w Muzeum jego imienia. Specjalne miejsce w programie szkoły letniej przeznaczone jest na grę miejską przebiegającą warszawskimi śladami księdza Jerzego Popiełuszki.

Warunkiem udziału w szkole letniej jest napisanie przez ucznia krótkiej pracy literackiej. W przypadku dużej liczby zgłoszeń o kwalifikacji będzie decydował konkurs uczniowskich prac.

Szczegółowe informacje na stronie Muzeum.

Autor: Redakcja IDMN