Premiera książki „Europejska szachownica”

1 lutego 2024 obrazek_wyróżniający

W środę, 7 lutego br. o godz. 18.00 zapraszamy na premierę książki „Europejska szachownica. Marzenie o Chrześcijańskiej Demokracji”, czyli wywiadu-rzeki z Przewodniczącym Rady Programowej IDMN, prof. Stanisławem M. Gebhardtem. Wydarzenie odbędzie się w Centrum Edukacyjnym IDMN, przy ul. Andersa 20 w Warszawie.

O autorze

Bogaty dorobek intelektualny Stanisława Gebhardta może posłużyć jako temat wielu prac naukowych. To polityk, ekonomista, publicysta i działacz społeczny, który walczył w Szarych Szeregach, a później w AK, aktywnie działał na emigracji, a po powrocie do Polski w 1990 r. uczestniczył w odbudowie struktur demokratycznych. Wspólnym mianownikiem jego działań była służba Ojczyźnie i troska o wspólny, europejski dom realizowana w duchu chrześcijańskiej demokracji.

W dyskusji wezmą udział:
• prof. dr hab. Stanisław M. Gebhardt, Przewodniczący Rady Programowej IDMN
• Sławomir S. Górski, autor wywiadu
• prof. dr hab. Jan Żaryn, dyrektor IDMN

Podczas wydarzenia będzie można kupić książkę w promocyjnej cenie.

O książce

„Europejska szachownica. Marzenie o Chrześcijańskiej Demokracji” to efekt spotkań i rozmów, jakie na przestrzeni przeszło czterech lat Sławomir S. Górski przeprowadził ze Stanisławem Gebhardtem. Na ponad 500 stronach wywiadu-rzeki poznajemy dziedzictwo i młodość Gebhardta, walkę w Szarych Szeregach i Armii Krajowej, traumatyczne przeżycia w niemieckich obozach koncentracyjnych, lata emigracji w Londynie oraz działalność w wolnej Polsce. Obserwujemy procesy i przemiany zachodzące w Europie w II połowie XX wieku, na których tle Stanisław Gebhardt kreował swoją wizję chrześcijańskiej demokracji i nowej Europy.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ

Autor: Redakcja IDMN