Premiera książki „Wygnanie. Wojenna historia kresowej rodziny”

14 grudnia 2023 obrazek_wyróżniający

W najbliższy wtorek, 19 grudnia br., o godzinie 19:00 w Centrum Edukacyjnym IDMN przy ulicy Andersa 20 w Warszawie odbędzie się premiera książki wydanej nakładem Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej oraz wydawnictwa Neriton pt. „Wygnanie. Wojenna historia kresowej rodziny”.

W spotkaniu wezmą udział: Katarzyna Ufnalewska, współautorka książki, prof. Jan Żaryn, dyrektor IDMN.

O książce
Publikacja zawierająca wspomnienia i korespondencję Stanisława Rossowskiego, Marii Rossowskiej-Kubickiej i Katarzyny Ufnalewskiej jest świadectwem traumatycznych przeżyć rodziny oraz wielkiej woli przetrwania, dzięki której możliwe było efektywne wspomaganie najbardziej potrzebujących. Działo się to kosztem ogromnych wyrzeczeń osobistych, wytrwałych zabiegów i starań. Książka stanowi niezwykle cenny, realistyczny zapis życia zarówno na zesłaniu, jak i w warunkach okupacji kresów II RP.

Za opracowanie naukowe książki odpowiada dr Piotr Olechowski. Treść wydawnictwa wzbogaca wstęp dyrektora IDMN, prof. Jana Żaryna.

– Czytając dzienniki i wspomnienia oraz listy przedstawicieli rodziny Rossowskich, wkracza się w cały ciąg pokoleń, w zapis stanów emocjonalnych, pozostawionych za Bugiem, mityczny obraz Kresów, mocno tkwiący w sercu autora i autorek – pisze prof. Żaryn we wstępie publikacji.

Podczas wydarzenia będzie można zakupić książkę w promocyjnej cenie.

Wstęp wolny – serdecznie zapraszamy.

Autor: Redakcja IDMN