„Requiem dla świata” Tomasza Radziwonowicza nominowane do Nagrody Muzycznej „Fryderyk”!

3 kwietnia 2023 obrazek_wyróżniający

Wydana nakładem IDMN i Agencji Muzycznej Polskiego Radia płyta „Requiem dla świata” autorstwa Tomasza Radziwonowicza została nominowana w konkursie „Fryderyki 2023” w kategorii „Album roku – muzyka współczesna”. Serdecznie gratulujemy!

Płyta została wydana 25 marca 2022 r. w przeddzień Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, jako hołd dla tych, którzy ginęli za wolność i wiarę. Czternaście części „Requiem dla świata” bazuje na tradycyjnych tekstach liturgicznych zaczerpniętych z obowiązującego przez cztery stulecia mszału w rycie trydenckim. Premiera kompozycji miała miejsce 1 września 2019 roku, podczas uroczystego koncertu poświęconego 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, w kościele parafialnym pw. Św. Mikołaja Biskupa w Żegocinie.

Wydawnictwo jest zapisem muzycznym kompozycji, wykonanej pod batutą samego Tomasza Radziwonowicza w dniach 18 i 19 października 2021 roku, w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, przez orkiestrę SINFONIA VIVA, a także Warszawski Chór Międzyuczelniany i Chłopięcy Chór ARTOS im. Władysława Skoraczewskiego. Partie solowe wykonali znakomici Anna Mikołajczyk-Niewiedział (sopran), Aneta Łukaszewicz (mezzosopran), Rafał Bartmiński (tenor) i Robert Gierlach (bas-baryton). Reżyserami dźwięku są Ewa Guziołek-Tubelewicz oraz Katarzyna Rakowiecka-Rojsza.

Wydawcą albumu jest Agencja Muzyczna Polskiego Radia. Nagranie powstało we współpracy z IDMN oraz Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL.

Nagroda Muzyczna „Fryderyk” przyznawana jest od 1995 roku przez Akademię Fonograficzną za najważniejsze osiągnięcia na rynku fonograficznym w Polsce. Wyróżnienie nadawane jest w trzech sekcjach – muzyki rozrywkowej, poważnej i jazzowej, które podzielone są na poszczególne kategorie. Album „Requiem dla świata” został nominowany w kategorii „Album roku – muzyka współczesna” w ramach sekcji muzyki poważnej.

Serdeczne gratulacje dla kompozytora i wykonawców!

Autor: Redakcja IDMN