Rozpoczęła się II Szkoła Letnia Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej!

16 sierpnia 2021 obrazek_wyróżniający

W poniedziałek, 16 sierpnia br. w Jabłonnie pod Warszawą odbyła się inauguracja drugiej edycji Szkoły Letniej Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. R. Dmowskiego i I.J. Paderewskiego. Wydarzenie potrwa cztery dni i zakończy się 19 sierpnia.

– Świadectwo przeszłych pokoleń, wielu wybitnych Polaków, nie będzie dobrze zaprezentowane młodzieży, jeśli wy, nauczyciele, nie odniesiecie się do tego dziedzictwa w swojej pracy dydaktycznej i wychowawczej – powiedział do uczestników II Szkoły Letniej IDMN prof. Jan Żaryn.

W trakcie wydarzenia uczestnicy wezmą udział wykładach, zajęciach warsztatowych, spotkaniach ze świadkami historii oraz w wycieczce dydaktycznej.

Partnerem projektu jest Polska Fundacja Narodowa.

– Jesteście Państwo osobami, które maja silną wolę do rozwoju swoich kompetencji, do zdobywania wiedzy. Pragnę Państwu za to serdecznie podziękować – powiedział do uczestników Szkoły Letniej dr Marcin Zarzecki, Prezes Zarządu Polskiej Fundacji Narodowej.

Patronat honorowy nad II Szkołą Letnią IDMN objął Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Minister Edukacji i Nauki.

[envira-gallery id=”5917″]

Autor: Redakcja IDMN