Spacer „Śladami Romana Dmowskiego na Kamionku”

13 grudnia 2023 obrazek_wyróżniający

Gdzie urodził się Roman Dmowski i w którym kościele został ochrzczony? Gdzie stawiał swoje pierwsze kroki i jakie są jego związki z Kamionkiem? Na te i inne pytania odpowiemy podczas spaceru historycznego „Śladami Romana Dmowskiego na Kamionku”. Startujemy w sobotę, 16 grudnia o godz. 11:00.

Odkrywanie śladów Dmowskiego na Kamionku
Spotkajmy się przed południowymi Rogatkami Grochowskimi (dzisiaj Pijalnia Czekolady Wedla, ul. Zamoyskiego 55), aby wyruszyć na spacer historyczny po Kamionku śladami jednego z patronów naszego instytutu. To właśnie tutaj, 9 sierpnia 1864 r. urodził się Roman Dmowski. Tutaj też został ochrzczony w kościele pw. Matki Bożej Loretańskiej. Odwiedzimy miejsca związane z życiem i działalnością jednego z ojców niepodległości Polski.

Informacje organizacyjne
Spacer rozpocznie się w sobotę, 16 grudnia o godz. 11:00. Zbiórka przy przed południowymi Rogatkami Grochowskimi (dzisiaj Pijalnia Czekolady Wedla, ul. Zamoyskiego 55).

Wydarzenie poprowadzi Iwona Kulesza – licencjonowany przewodnik po Warszawie.

Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

Spacer odbędzie się w ramach projektu Mozaika Niepodległości realizowanego przez IDMN przy wsparciu Fundacji PKO Banku Polskiego.

Autor: Redakcja IDMN