Spotkanie promocyjne książki dr. hab. Rafała Łatki pt. „Prymas Stefan Wyszyński w realiach PRL”

9 września 2022 obrazek_wyróżniający

Zapraszamy na spotkanie promocyjne wokół książki dr. hab. Rafała Łatki pt. „Prymas Stefan Wyszyński w realiach PRL”, które odbędzie się w czwartek 15 września br. o godz. 17:30 w Centrum Edukacyjnym IDMN przy ul. Andersa 20 w Warszawie. Publikacja została wydana nakładem Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego J. Paderewskiego oraz Wydawnictwa Instytutu De Republica.

Książka w przystępny sposób uzupełnia lukę badawczą, dotyczącą stosunku Prymasa Tysiąclecia do Polski „ludowej”, traktując zagadnienie w sposób całościowy. Jest efektem wieloletnich badań i analiz źródłowych, także dokumentów pochodzących z archiwów kościelnych, przez wiele lat niedostępnych. W publikacji znalazło się wiele nieznanych lub rzadko przytaczanych cytatów z wypowiedzi kardynała Wyszyńskiego.

– Na temat życia i działalności kardynała Stefana Wyszyńskiego powstało już wiele prac o charakterze biograficznym, źródłowym czy popularnonaukowym, ale w żadnej z nich nie został całościowo opisany stosunek Prymasa Tysiąclecia do Polski „ludowej” – pisze autor w opisie wydawniczym.

Spotkanie promujące książkę „Prymas Stefan Wyszyński w realiach PRL” odbędzie się w Centrum Edukacyjnym IDMN przy ul. Andersa w czwartek, 15 września, o godz. 17:30. Wydarzenie otworzą: prof. dr hab. Jan Żaryn, dyrektor IDMN oraz ks. dr hab. Krzysztof Warchałowski, prof. ucz., członek Rady Naukowej Instytutu De Republica.

W dyskusji wezmą udział: prof. dr hab. Antoni Dudek (UKSW), dr hab. Rafał Łatka, autor książki, dr hab. Paweł Skibiński prof. ucz., prof. dr hab. Jan Żaryn.

Wstęp wolny – serdecznie zapraszamy!

Autor: Redakcja IDMN