Spotkanie promocyjne książki „Porozumienie Centrum. Studium działalności partii i środowiska politycznego”

3 czerwca 2023 obrazek_wyróżniający

W piątek, 16 czerwca br. o godz. 18:00 w Centrum Edukacyjnym IDMN przy ul. Andersa 20 w Warszawie odbędzie się spotkanie promocyjne książki „Porozumienie Centrum. Studium działalności partii i środowiska politycznego” autorstwa dr. Adama Chmieleckiego. Książka wydana została nakładem Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego J. Paderewskiego oraz Wydawnictwa Neriton. Serdecznie zapraszamy!

Publikacja jest kompleksowym przedstawieniem genezy, procesu powstawania, a także działalności jednego z najważniejszych środowisk politycznych w Polsce po 1989 roku – partii Porozumienie Centrum. Ramy chronologiczne publikacji nie ograniczają się tylko do okresu działalności ugrupowania, autor analizując źródła jego powstania, dokonuje także retrospektywnej analizy życiorysów kluczowych działaczy, z drugiej strony wybiega także do czasów nam współczesnych, prezentując aktualne losy kręgów związanych z Porozumieniem Centrum.

Według recenzentów monografię wyróżnia imponujących rozmiarów baza źródłowa, wysoki poziom i nowatorskie ujęcie tytułowego zagadnienia. Stanowi ona również cenną refleksję naukową nad kluczowymi wydarzeniami politycznymi w Polsce i jest ważnym uzupełnieniem dotychczasowych badań nad życiem politycznym III Rzeczypospolitej, w którym Porozumienie Centrum odegrało jedną z kluczowych ról.

Spotkanie promocyjne odbędzie się w piątek, 16 czerwca br. o godz. 18:00 w Centrum Edukacyjnym IDMN przy ul. Andersa 20 w Warszawie.

W wydarzeniu wezmą udział dr Adam Chmielecki – autor książki, prof. Jan Żaryn, dyrektor IDMN oraz dr hab. Sławomir Cenckiewicz.

Wstęp wolny – serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji o publikacji

Autor: Redakcja IDMN