Stanowisko Rady Powiatu w Lublinie z dnia 27 stycznia 2022 r. w sprawie zmiany nazwy ronda im. Romana Dmowskiego w Warszawie

1 lutego 2022 obrazek_wyróżniający

Rada Powiatu w Lublinie przekazała Instytutowi Dziedzictwa Myśli Narodowej swoje stanowisko w sprawie zmiany nazwy ronda im. Romana Dmowskiego w Warszawie.

Rada Powiatu w Lublinie z zaskoczeniem i dezaprobatą przyjęła wiadomość o otwarciu przez Radę Miasta Stołecznego Warszawa procedury, która może prowadzić do zmiany nazwy ronda im. Romana Dmowskiego w Warszawie na inną nazwę. Zabieramy głos w toczącej się dyskusji ze świadomością, że miasto Warszawa jako stolica Rzeczypospolitej Polskiej ma z tego tytułu liczne naturalne prawa i przywileje, ale także powinności. Jako obywatele Rzeczypospolitej Polskiej oczekujemy, że nasza Stolica stać będzie na straży szacunku dla ponad tysiącletniej historii i tradycji Narodu i Państwa Polskiego – piszą radni powiatu w Lublinie.

W dokumencie podpisanym przez przewodniczącego rady, Pana Krzysztofa Chmielika, przypomniano zasługi Romana Dmowskiego dla Odrodzonej Rzeczpospolitej.

Jego zasługi są niepodważalne, niezależnie od osobistych sympatii każdego z Polaków, do czego mamy oczywiste prawo. Wniosek o zmianę nazwy ronda im. Romana Dmowskiego w Warszawie odbieramy jako zamach na prawdę o naszej narodowej i państwowej historii. Ufamy, że Rada Miasta Stołecznego Warszawa ostatecznie odrzuci ten nieuzasadniony i bulwersujący projekt – podkreślono w stanowisku Rady.

Całość stanowiska Rady Powiatu w Lublinie:

Stanowisko-Rady-Powiatu-w-sprawie-ronda-im.-R.-Dmowskiego-w-W-wie Pobierz

Autor: Redakcja IDMN