Szkolenie dla nauczycieli – „Katolicka architektura sakralna i jej symbolika”. Objazd terenowy po Północnym Mazowszu

9 maja 2023 obrazek_wyróżniający

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w szkoleniu IDMN dla nauczycieli religii i historii, które odbędzie się w dniach  15-17 czerwca br. Wydarzenie będzie miało formę objazdu terenowego po Północnym Mazowszu, a jego tematem przewodnim jest „Katolicka architektura sakralna i jej symbolika”. Ostateczny termin zgłoszeń upływa 31 maja. Wydarzenie odbędzie się w ramach programu „Mozaika Niepodległości”, którego partnerem jest Fundacja PKO Bank Polski.

Wydarzenie skierowane jest do nauczycieli religii i historii w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych, którzy chcą zwiększyć swoją wiedzę w zakresie historii i symboliki katolickiej architektury sakralnej. Kurs ma formę trzydniowych warsztatów terenowych na Północnym Mazowszu, podczas których uczestnicy zapoznają się z podstawowymi zagadnieniami z historii i symboliki katolickiej architektury sakralnej od średniowiecza do XX wieku.

Trasa przejazdu: Warszawa Wesoła – Kobyłka – Serock – Pułtusk – Maków Mazowiecki – Gołymin – Szreńsk – Drobin – Płock – Kobylniki – Czerwińsk n. Wisłą – Zakroczym

Kwestie organizacyjne

Wyjazd planowany jest w czwartek, 15 czerwca br. o godz. 10:00 sprzed Dworca Centralnego w Warszawie, natomiast powrót – w sobotę, 17 czerwca o godz. 16:00 w to samo miejsce. 

Organizator pokrywa koszty przejazdów autokarowych na trasie objazdu, noclegów i pomocy dydaktycznych, a także śniadań oraz kolacji drugiego dnia wycieczki. UWAGA! Organizator nie pokrywa kosztów dojazdu do Warszawy z miejsc zamieszkania, a także drogi powrotnej z Warszawy. Przerwa obiadowa podczas zwiedzania przewidziana jest każdego dnia szkolenia – podczas niej uczestnicy sami organizują sobie posiłek.

Proseminarium i zgłoszenia

We wtorek, 13 czerwca br. organizujemy dla chętnych dwugodzinne repetytoryjne proseminarium z teorii architektury wprowadzające w tematykę objazdu, które odbędzie się online na platformie Zoom. Chęć udziału w przedsięwzięciu należy zgłaszać na adres: szkolenia@idmn.pl. Istnieje możliwość wzięcia udziału jedynie w proseminarium, co należy podkreślić w treści wiadomości e-mail.

Osoby zainteresowane udziałem w objeździe terenowym zachęcamy do nadsyłania zgłoszeń na adres: szkolenia@idmn.pl najpóźniej do środy 31 maja br. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń. 

Autor: Redakcja IDMN