Szkolenie dla nauczycieli „Reforma na 100!”

22 kwietnia 2024 obrazek_wyróżniający

W ubiegły weekend, 20-21 kwietnia br. w Centrum Edukacyjnym IDMN przy ul. Andersa 20 w Warszawie odbyło się szkolenie dla nauczycieli zorganizowane w związku z 100. rocznicą wprowadzenia polskiego złotego i reformy walutowej Władysława Grabskiego. Podczas wydarzenia nie zabrakło tematycznych wykładów oraz warsztatów przybliżających nauczycielom interesujące metody dydaktyczne.

Pierwszego dnia szkolenia uczestnicy wysłuchali dwóch wykładów – prof. Paweł Skibiński przedstawił kontekst historyczny wprowadzenia reform Grabskiego, natomiast dr Mateusz Ratyński z Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego opowiedział o stanie polskiej gospodarki w przeddzień reform.

Ważnym punktem szkolenia były warsztaty prowadzone przez Łukasza Linowskiego, koordynatora Klubu Nauczyciela IDMN. Zgromadzeni mogli poznać m.in. metodę „plastrów miodu” oraz dowiedzieć się, jak wykorzystywać karykaturę historyczną na lekcjach.

Drugi dzień szkolenia „Reforma na 100!” rozpoczął się od wizyty w Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka, gdzie na uczestników czekała prelekcja o postaci Władysława Grabskiego i samej reformie walutowej oraz zwiedzanie dostępnej tam ekspozycji. Na zakończenie szkolenia o wprowadzeniu „złotego” z perspektywy dyplomacji polskiej opowiedział Piotr Siewak z Instytutu Historii PAN.

Dziękujemy za tak duże zainteresowanie naszymi szkoleniami i zachęcamy do udziału w kolejnych przedsięwzięciach!

Autor: Redakcja IDMN