Szkolenie „Kobiety w polskim Kościele” w Centrum Edukacyjnym IDMN

27 marca 2023 obrazek_wyróżniający

W miniony weekend, 25 i 26 marca br. w Centrum Edukacyjnym IDMN przy ul. Andersa 20 w Warszawie odbyło się szkolenie „Kobiety w polskim Kościele”, skierowane do nauczycieli-katechetów i wszystkich zainteresowanych tematyką. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach programu „Mozaika Niepodległości”, którego partnerem jest Fundacja PKO Bank Polski.

Spotkania odbyły się z wykorzystaniem rozmaitych form szkoleniowych, doskonalących kompetencje zawodowe i pogłębiających wiedzę dotyczącą przewodniego tematu. Dla każdego z biorących udział w wydarzeniu IDMN przygotował zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Zajęcia szkoleniowe poprowadzili m.in. ks. dr Jarosław Wąsowicz, dr hab. Monika Waluś, Magdalena Kryk oraz Izabela Rutkowska.

Szkolenie na Andersa 20

Uczestnicy mieli okazję poznać podczas wykładów ważne dla historii Kościoła w Polsce postacie kobiece, takie jak św. Urszula Ledóchowska, błogosławiona matka Róża Czacka, siostra Małgorzata Banaś, błogosławiona Natalia Tułasiewicz, czy siostra Aniela Róża Godecka, natomiast w trakcie warsztatów przedstawiono proponowane formy przeprowadzenia zajęć o tych zasłużonych kobietach.  Uczestnicy mieli również okazję spotkać się z Izabelą Rutkowska, autorką książki „Przez zasłonę ciała” i porozmawiać o koncepcji wystawy i symbolice zawartej w przedstawionym w „Dzienniczku” s. Faustyny opisie Zbawiciela.

Nie tylko w Centrum

Uczestnicy mieli okazję pogłębić swoją wiedzę na temat kobiet w Kościele nie tylko na miejscu w Centrum Edukacyjnym IDMN, ale także poprzez wyjazd do Lasek pod Warszawą, gdzie znajduje się izba pamięci poświęcona błogosławionej matce Róży Czackiej oraz wycieczkę do katedry warszawsko-praskiej, gdzie w podziemiach oglądano wystawę obrazów Jezusa Miłosiernego.

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach programu „Mozaika Niepodległości”, którego partnerem jest Fundacja PKO Bank Polski.

Dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom!

Autor: Redakcja IDMN