Sztandarowe serie wydawnicze IDMN – prezentacja kolejnych publikacji

18 grudnia 2023 obrazek_wyróżniający

W środę, 20 grudnia w Centrum Edukacyjnym IDMN przy ul. Andersa 20 odbędzie się prezentacja sztandarowych pozycji wydawniczych Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej. Będą wśród nich: „Encyklopedia Ruchu Narodowego” (tom 3), „Słownik Polskiego Obozu Narodowego” (tom 5) oraz „Słownik Polskiego Katolicyzmu Społecznego” (tom 5). Publikacje te przybliżają dorobek polskiej myśli narodowej i katolicko-społecznej. Są efektem współpracy wybitnych naukowców, historyków i regionalistów. Zapraszamy do udziału w wydarzeniu.

Popularyzacja wiedzy o historii ruchu narodowego
Publikacje Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. R. Dmowskiego i I.J. Paderewskiego są skierowane przede wszystkim do osób i instytucji zajmujących się edukacją historyczną. Ich celem jest popularyzowanie wiedzy o historii ruchu narodowego i myśli katolicko-społecznej. W sposób szczególny publikacje zainteresują polityków, naukowców, przedstawicieli mediów, ludzi kultury i nauczycieli.

Wśród najnowszych publikacji wydanych w ramach kluczowych serii IDMN są:
• „Encyklopedia Ruchu Narodowego” – tom 3
• „Słownik Polskiego Obozu Narodowego” – tom 5
• „Słownik Polskiego Katolicyzmu Społecznego” – tom 5

Publikacje są współfinansowane ze środków Fundacji ORLEN. Ukazały się nakładem IDMN oraz Wydawnictwa Neriton.

Dyskusja wokół publikacji IDMN
Prezentacja publikacji odbędzie się we wtorek, 20 grudnia o godz. 11:00 w Centrum Edukacyjnym IDMN Andersa 20. W dyskusji dotyczącej publikacji wezmą udział osoby zaangażowane w opracowanie encyklopedii oraz słowników wydawanych nakładem Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. R. Dmowskiego i I.J. Paderewskiego. Głos w debacie zabiorą:
• prof. dr hab. Jan Żaryn, dyrektor IDMN
• dr Krzysztof Kawęcki, redaktor Encyklopedii Ruchu Narodowego oraz Słownika Polskiego Obozu Narodowego
• dr hab. Rafał Łatka, prof. UKSW, redaktor Słownika Polskiego Katolicyzmu Społecznego
• prof. dr hab. Ewa Maj, recenzentka publikacji

Do udziału w wydarzeniu w sposób szczególny zapraszamy naukowców, znawców historii ruchu narodowego oraz dziennikarzy zajmujących się tematyką historyczną.

Autor: Redakcja IDMN