„Trudny Grabski w łatwy sposób” – już wkrótce kolejne webinarium Klubu Nauczyciela IDMN

11 kwietnia 2024 obrazek_wyróżniający

„Trudny Grabski w łatwy sposób – źródła historyczne i pomoce naukowe związane z rządem specjalistów i reformą walutową” to temat kolejnego webinarium organizowanego przez Klub Nauczyciela IDMN. Uczestnicy szkolenia poznają metody i pomoce dydaktyczne, które pomogą im w przeprowadzeniu zajęć poświęconych reformie walutowej z roku 1924, sytuacji gospodarczej II Rzeczypospolitej oraz postaci Władysława Grabskiego. Spotkanie online już 17 kwietnia o godz. 18:00. Zachęcamy do przesyłania zgłoszeń.

Tematyka webinarium
Tematyka szkolenia nawiązuje do 100. rocznicy wprowadzenia reformy walutowej Władysława Grabskiego i sytuacji gospodarczej w II RP. Podczas zajęć uczestnicy szkolenia:

• poznają ofertę pomocy dydaktycznych przygotowanych przez IDMN z okazji 100. rocznicy wprowadzenia reformy walutowej 1924 r.;

• dowiedzą się, jak w przystępny sposób wyjaśniać uczniom zawiłości systemu gospodarczego II Rzeczypospolitej;

• poznają angażujące uczniów metody, które będą mogli zastosować podczas różnych zajęć lekcyjnych (nie tylko o reformie walutowej) już następnego dnia!

Spotkanie poprowadzą Dominik Mika, popularyzator historii i kierownik Działu Edukacji w Instytucie Dziedzictwa Myśli Narodowej, oraz Łukasz Linowski, nauczyciel jednej z warszawskich szkół podstawowych i koordynator Klubu Nauczyciela IDMN.

Zgłoszenia
Spotkanie odbędzie się na platformie Zoom w środę, 17 kwietnia o godz. 18:00. Aby zgłosić swój udział w szkoleniu, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny TUTAJ. Link do webinarium zostanie przesłany w dniu spotkania o godz. 8:00.

WAŻNE! Nasze wiadomości czasem wpadają do folderu SPAM! Prosimy o dokładne sprawdzanie skrzynki mailowej w dniu spotkania. W przypadku braku wiadomości zachęcamy do kontaktu mailowego: klub.nauczyciela@idmn.pl.

Serdecznie zapraszamy!

Autor: Redakcja IDMN