Udział delegacji IDMN w obchodach 70. rocznicy śmierci gen. Augusta Emila Fieldorfa „Nila”

24 lutego 2023 obrazek_wyróżniający

W piątek, 24 lutego br. w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL przy ul. Rakowieckiej 37 delegacja Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej wzięła udział w uroczystościach związanych z 70. rocznicą śmierci gen. Augusta Emila Fieldorfa „Nila”. Organizatorami wydarzenia były Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Instytut Pamięci Narodowej.

Przedstawiciele IDMN w piątkowe południe zgromadzili się pod murami Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL przy ul. Rakowieckiej 37, gdzie odbyła się państwowa uroczystość złożenia kwiatów w hołdzie zamordowanego 70 lat temu gen. Augusta Emila Fieldorfa „Nila”.

Wydarzenie zorganizowane zostało przez Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w celu upamiętnienia postaci generała, którego życie przerwane zostało wyrokiem komunistycznym w murach więzienia na Rakowieckiej, gdzie aktualnie mieści się siedziba muzeum.

Złożenie kwiatów jest tylko jednym z wielu wydarzeń towarzyszących obchodom rocznicowym organizowanym przez Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL, które odbywają się już od 21 lutego.

Autor: Redakcja IDMN