Uwierz, że możesz, a wtedy to zrobisz – zapraszamy do udziału w lutowym webinarium dla nauczycieli

24 lutego 2024 obrazek_wyróżniający

Już we środę, 28 lutego o godz. 18:00 kolejny webinar Klubu Nauczyciela IDMN. Spotkanie „Uwierz, że możesz, a wtedy to zrobisz – czyli jak nauczać współczesną młodzież?” poprowadzi Justyna Rychwalska, doświadczona nauczycielka historii, języka polskiego, wiedzy o społeczeństwie, etyki i filozofii, znana w sieci jako  Herstoryczna belferka. Uczestnicy spotkania poznają nowe metody pracy z uczniami, które będą mogli wykorzystywać w dydaktyce szkolnej. Zapraszamy do udziału!

Webinar „Uwierz, że możesz, a wtedy to zrobisz”

Podczas kolejnego spotkania Klubu Nauczyciela IDMN uczestnicy dowiedzą się m.in.:

  • Jak skutecznie analizować i rozwiązywać problemy z wykorzystaniem sześciu różnych perspektyw myślowych reprezentowanych przez różnokolorowe „kapelusze”?
  • Jak wykorzystywać Plickers, aby efektywnie monitorować postępy edukacyjne i tworzyć interaktywne lekcje?
  • Jak stosować kropkokrację, czyli technikę myślenia asocjacyjnego, do generowania pomysłów, rozwiązywania problemów i kreatywnego?

Zagadnienia te przybliży Justyna Rychwalska, Herstoryczna belferka. Prowadząca to nauczycielka historii, języka polskiego, wiedzy o społeczeństwie, etyki i filozofii, która swój warsztat pracy opiera na pedagogice Janusza Korczaka i Marii Montessori. W swojej pracy stosuje na co dzień nowoczesne metody aktywizujące, takie jak escape roomy, stacje historyczne, gry terenowe, koło fortuny czy turnieje („1 z 20” czy „Familiada”). Po godzinach jest aktywna w mediach społecznościowych, prowadząc fanpage „Herstoryczna Belferka”.

Zapisy

Spotkanie odbędzie się w środę, 28 lutego o godz. 18:00 na platformie Zoom. Aby zgłosić swój udział, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy TUTAJ.

Link do webinarium zostanie przesłany w dniu spotkania o godz. 8.00.

UWAGA! Nasze wiadomości często wpadają do folderu SPAM! Prosimy o dokładne sprawdzenie skrzynki mailowej. W przypadku braku wiadomości prosimy o kontakt mailowy:  klub.nauczyciela@idmn.pl.

Serdecznie zapraszamy!

Autor: Redakcja IDMN