Wakacyjne spotkania z ks. Jerzym Popiełuszką – zachęcamy do udziału!

10 czerwca 2021 obrazek_wyróżniający

Zachęcamy do nadsyłania zgłoszeń do udziału w ogólnopolskiej szkole letniej„Prawda, wolność,solidarność – wakacyjne spotkania z ks. Jerzym Popiełuszką” organizowanej przez Muzeum ks. Jerzego Popiełuszki działające przy Parafii Świętego Stanisława Kostki w Warszawie oraz Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej. Przedsięwzięcie skierowane jest do uczniów szkół ponadpodstawowych wraz z nauczycielami historii lub religii. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 20 czerwca.

Prawda, wolność, solidarność

Przedsięwzięcie ma na celuprzybliżenie młodzieży postaci księdza Jerzego Popiełuszki oraz historii Polski w czasach komunizmuze szczególnym uwzględnieniem fenomenu „Solidarności”. Zajęcia dla uczniów i nauczycieli będą odbywały się z zaangażowaniem specjalistów w danych dziedzinach.

Wykłady podczas „Wakacyjnych spotkań z ks. Jerzym Popiełuszką” poprowadzą m.in. dyrektor IDMN prof. Jan Żaryn oraz zastępca dyrektora IDMN dr hab. Paweł Skibiński.

W trakcie szkoły letniej przewidziano zajęcia integracyjne, rekreacyjne, zwiedzanie miejsc historycznych, spotkania ze świadkami historii, pokaz filmowy, grę miejską i zwiedzanie Warszawy.

Szkoła letnia odbędzie się w dniach 4-8 sierpnia br. w Hotelu Amicus należącym do Parafii Świętego Stanisława Kostki w Warszawie. Wszystkie koszty wyżywienia, zakwaterowania i udziału w zajęciach pokrywają organizatorzy.

Zgłoszenia

Dwuosobowy zespół uczeń-nauczycielmoże zostać zgłoszony przez nauczyciela historii lub religii. Z jednej szkoły może zgłosić się maksymalnie jeden taki zespół.

Warunkiem zgłoszenia udziału w konkursie jest napisanie przez ucznia krótkiej pracy (do 3500 znaków) w dowolnej formie prozatorskiej na temat: „Ksiądz Jerzy Popiełuszko – bohater zwykłych ludzi” – w odniesieniu do nagrania filmowego znajdującego się pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=iHto_J-VnOY

Zgłoszenia należy składać do 20 czerwca 2021 r.

Informacje o wynikach rekrutacjizostaną przekazane do 30 czerwca.

Szczegóły wydarzenia i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie: http://muzeumkspopieluszki.pl/szkola-letnia/

Autor: Redakcja IDMN