Warsztaty: „Rodzinna sobota – gry i zabawy międzywojenne” [ZAPROSZENIE]

20 stycznia 2023 obrazek_wyróżniający

Zapraszamy na warsztaty „Rodzinna sobota – gry i zabawy międzywojenne”, które odbędą się 28 stycznia br. o godzinie 11:00 w Centrum Edukacyjnym IDMN, przy ul. Andersa 20 w Warszawie. Wydarzenie realizowane jest w związku z trwającą wystawą „Nie tacy inni. Dzieciństwo i młodość sto lat temu”.

Rozrywka i życie kulturalne dzieci i młodzieży sto lat temu stanowią ważną część naszej wystawy. Młodzi ludzie swój czas wolny od szkoły spędzali wówczas aktywnie, na grach i zabawach, których nazwy i zasady brzmią dla nas dziś już często enigmatycznie. Podążając ich śladami podczas nadchodzących warsztatów uczestnicy będą mieli okazję poznać w praktyce, w co bawili się bohaterowie wystawy. Gra w cenzurowanego, adwokata czy sekretarza brzmią zagadkowo? Zapraszamy na warsztaty, które być może rozwieją wasze wątpliwości.

Zajęcia poprowadzi Joanna Mruk, historyk zajmująca się modą oraz życiem codziennym podczas II wojny światowej. Wydarzenie przeznaczone jest nie tylko dla rodzin z dziećmi, ale także wszystkich chętnych osób.

Zainteresowanych udziałem prosimy o kontakt na adres: media@idmn.pl.

„Nie tacy inni. Dzieciństwo i młodość sto lat temu”

Wydarzenie towarzyszy wystawie, którą do 6 lutego br. można oglądać w Centrum Edukacyjnym IDMN. „Nie tacy inni. Dzieciństwo i młodość sto lat temu” to ekspozycja przedstawiająca przez pryzmat różnych dziedzin życia to wszystko, co miało wpływ na wykształcenie wśród Polek i Polaków postaw patriotycznych, owocujących zasługami dla Ojczyzny na różnych polach działalności. Jednocześnie eksponuje elementy podobne w dzieciństwie na przestrzeni lat, co pozwala poczuć wspólnotę pokoleń, łączącą nas z naszymi rodakami z przeszłości.

Więcej o wystawie dowiecie się TUTAJ.
Więcej o pozostałych wydarzeniach towarzyszących dowiecie się TUTAJ.

Autor: Redakcja IDMN