Weź udział w turnieju gry planszowej IDMN i sprawdź swoją wiedzę o dwudziestoleciu międzywojennym!

26 października 2023 obrazek_wyróżniający

Już 7 listopada odbędzie się turniej gry planszowej IDMN „Dwudziestolecie. Poznaj II Rzeczpospolitą”. Do udziału w zawodach zapraszamy uczniów klas VII-VIII szkoły podstawowej. To propozycja skierowana do pasjonatów historii i miłośników kultury, polityki, sportu i nauki z okresu II RP. Na zgłoszenia czekamy do 3 listopada. Liczba miejsc ograniczona.

Turniej gry planszowej
Turniej rozpocznie się 7 listopada o godz. 12:00 w Centrum Edukacyjnym IDMN. Zawodnicy zostaną losowo podzieleni na cztery grupy. Czterech uczniów z najwyższym wynikiem w swoich grupach awansuje bezpośrednio do finału. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Program wydarzenia
• godz. 11.40 – rejestracja zawodników, losowanie drużyn
• godz. 12.00 – rozpoczęcie turnieju, wprowadzenie do gry
• godz. 12.20 – rozgrywka w drużynach
• godz. 13.00 – rozgrywka finałowa
• godz. 13.45 – rozstrzygnięcie turnieju
• godz. 14.00 – poczęstunek i zakończenie

Jak zgłosić swój udział?
Zgłoszenia do udziału w turnieju można przesyłać do 3 listopada na adres: centrum.edukacyjne@idmn.pl. Uczestnika może zgłosić nauczyciel lub wychowawca. Decyduje kolejność zgłoszeń, dlatego zachęcamy do jak najszybszej rejestracji.

W rozgrywce mogą uczestniczyć uczniowie klas VII-VIII szkół podstawowych.

Gra edukacyjna „Dwudziestolecie. Poznaj II Rzeczpospolitą”
Planszowa gra edukacyjna „Dwudziestolecie. Poznaj II Rzeczpospolitą” jest skierowana zarówno dla uczniów, studentów, miłośników historii, jak i całych rodzin. To pasjonująca przygoda, w której wspólnie można odkrywać najważniejsze postacie i wydarzenia ze świata polityki, nauki, kultury czy sportu dwudziestolecia międzywojennego. Wędrując po mapie II RP, dowiecie się, m.in. kto był pierwszym przeciwnikiem polskiej reprezentacji w piłce nożnej, gdzie Polacy jeździli na wakacje i kto budował polską scenę polityczną po wojnie? Pomocą w odpowiedzi będą karty historii dołączone do zestawu.

Liczą się wiedza, umiejętności strategiczne i oczywiście odrobina szczęścia.


Poznaj zasady gry:

Autor: Redakcja IDMN