Wykład: „Władysław Przanowski – życie i działalność twórcy Państwowego Instytutu Robót Ręcznych” [ZAPROSZENIE]

16 stycznia 2023 obrazek_wyróżniający

Zapraszamy na wykład pt. „Władysław Przanowski – życie i działalność twórcy Państwowego Instytutu Robót Ręcznych”, który odbędzie się w czwartek, 19 stycznia br., o godzinie 17:00 w naszym Centrum Edukacyjnym przy ul. Andersa 20 w Warszawie. Wydarzenie realizowane jest w związku z trwającą wystawą „Nie tacy inni. Dzieciństwo i młodość sto lat temu”.

Wykład poprowadzi Patrycja Mika. Dotyczyć on będzie postaci Władysława Przanowskiego, inżyniera, działacza społecznego, pedagoga i innowatora edukacyjnego dwudziestolecia międzywojennego. Przanowski może być znany, jako założyciel i dyrektor Państwowego Instytut Robót Ręcznych, gdzie wypracowane zostały własne polskie metody nauczania prac ręcznych, prezentowane potem także na arenie międzynarodowej. Stworzył koncepcje odrębnego przedmiotu szkolnego przedwojennej Polski. Jako jeden z pierwszych w Polsce wprowadził do szkoły instytucje samorządu szkolnego.

„Nie tacy inni. Dzieciństwo i młodość sto lat temu”

Wydarzenie towarzyszy wystawie, którą można aktualnie oglądać w Centrum Edukacyjnym IDMN. „Nie tacy inni. Dzieciństwo i młodość sto lat temu” to ekspozycja przedstawiająca przez pryzmat różnych dziedzin życia to wszystko, co miało wpływ na wykształcenie wśród Polek i Polaków postaw patriotycznych, owocujących zasługami dla Ojczyzny na różnych polach działalności. Jednocześnie eksponuje elementy podobne w dzieciństwie na przestrzeni lat, co pozwala poczuć wspólnotę pokoleń, łączącą nas z naszymi rodakami z przeszłości.

Więcej o wystawie i jej wydarzeniach towarzyszących dowiecie się TUTAJ.

Nie obowiązują wcześniejsze zapisy – wstęp wolny!

Autor: Redakcja IDMN