Wystawa „Zwycięzca. Prymas dla Kościoła i Ojczyzny” na Jasnej Górze

20 lipca 2023 obrazek_wyróżniający

We wtorek, 18 lipca br. na Wałach Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze rozpoczęła się ekspozycja wystawy IDMN o Prymasie Stefanie Wyszyńskim pt. „Zwycięzca. Prymas dla Kościoła i Ojczyzny”. Oglądać ją będzie można za darmo do 30 września br.

Wystawa IDMN na Jasnej Górze

Wystawa o roli, jaką odegrał bł. Kardynał Stefan Wyszyński w życiu Kościoła katolickiego oraz w przestrzeni społecznej i politycznej PRL, ponownie dostępna jest dla zwiedzających, tym razem na Wałach Jasnej Góry, przy wejściu na drogę krzyżową. Zachęcamy do odwiedzenia jej przy okazji pielgrzymki czy wakacyjnego wyjazdu. Wystawa dostępna będzie od 18 lipca do 30 września br.

O wystawie

Wystawa swoją premierę miała w 2021 r. w przeddzień beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego w Muzeum Archidiecezji Warszawskiej. Ekspozycję prezentowaliśmy też na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, na dworcu Warszawa Wschodnia, przy parafii św. Stanisława Kostki w Warszawie, przy Starej Elektrowni w Ostrowi Mazowieckiej oraz przy Muzeum Diecezjalnym w Łomży.

Jej celem jest przybliżenie roli i działania kardynała Wyszyńskiego w przekrojowej, choć skondensowanej formie. Ekspozycja ukazuje więc historyczne znaczenie jednej z ważniejszych postaci okresu powojennego, prezentując Prymasa w różnych aspektach jego działalności – zarówno na łonie Kościoła katolickiego, jak i w przestrzeni społecznej oraz politycznej PRL.

Autor: Redakcja IDMN