Za nami „Wieczór z II RP” w Centrum Edukacyjnym IDMN!

15 maja 2023 obrazek_wyróżniający

W sobotę, 13 maja br. w Centrum Edukacyjnym IDMN przy ul. Andersa 20 w Warszawie odbył się „Wieczór z II RP”. Na odwiedzających nas gości czekał szereg atrakcji, które na kilka chwil pozwolił przenieść się im do dwudziestolecia międzywojennego.

Podróż w czasie

W minioną sobotę w naszym Centrum Edukacyjnym IDMN przygotowaliśmy „Wieczór z II RP”. Odwiedzający mieli okazję skorzystać z licznych atrakcji, które pozwoliły im na chwilę przenieść się w czasie do dwudziestolecia międzywojennego. Pomogli im w tym pracownicy IDMN oraz dyrektor IDMN, prof. Jan Żaryn, którzy wraz z gośćmi podjęli się różnych aktywności oraz opowiedzieli o koncepcji poszczególnych atrakcji.

Atrakcje

Na licznie przybyłych gości czekały takie zajęcia, jak warsztaty linorytnicze, pokaz naszych produkcji filmowych, w tym niepublikowanej dotąd animacji, czy prapremiera unikalnej gry planszowej IDMN pt. „Dwudziestolecie – poznaj II Rzeczpospolitą”. Historyczną atmosferę wydarzenia zagwarantował pokaz oporządzenia wojskowego, fotografii i rzeczy osobistych żołnierzy Wojska Polskiego przeprowadzony przez rekonstruktora z Muzeum Wojskowości w Starej Miłośnie, który pokazał także, jak używano prezentowanych przedmiotów w epoce.

Wydarzenie miało miejsce w otoczeniu naszej wystawy „Onufry Bronisław Kopczyński – życiorys niedokończony”, którą można oglądać do 2 czerwca br. w Centrum Edukacyjnym IDMN. Odwiedzający nas w sobotni wieczór mieli także okazję spotkać się z kuratorką wystawy, która chętnie odpowiedziała na wszystkie pytania oraz zdradziła kulisy i zamysł powstania wystawy. Na każdego gościa czekał ponadto pakiet naszych materiałów promocyjnych.

Dziękujemy, że byliście z nami!

Autor: Redakcja IDMN