Zapraszamy na galę finałową III Ogólnopolskiego Konkursu „Ignacy Jan Paderewski – pianista wirtuoz, kompozytor, polityk, dyplomata, mąż stanu, mecenas sztuki i architektury”

28 kwietnia 2023 obrazek_wyróżniający

Dyrektor Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej wraz z Wielkopolskim Kuratorem Oświaty serdecznie zapraszają na koncert połączony z wręczeniem nagród uczniom biorącym udział w III Ogólnopolskim Konkursie „Ignacy Jan Paderewski – pianista wirtuoz, kompozytor, polityk, dyplomata, mąż stanu, mecenas sztuki i architektury”. Wydarzenie odbędzie się w środę, 31 maja o godz. 13:30 w Auli Uniwersyteckiej przy ul. Wieniawskiego 1 w Poznaniu.

Uczestnicy gali zaprezentują swoje umiejętności poprzez śpiew i występy instrumentalne. To szczególne spotkanie utalentowanych uczniów będzie okazją do podzielenia się z Państwem swoją pasją i radością twórczą. Gwiazdami koncertu będą światowej sławy artyści: dr hab. Iwona Hossa (sopran) i dr Damian Konieczek (bas), którzy do porywającej aranżacji kompozytora Sebastiana Stielera wykonają utwory Mistrza Paderewskiego.

Zapraszamy nie tylko dzieci i młodzież wraz z opiekunami, ale także wszystkich miłośników muzyki Ignacego Jana Paderewskiego na niepowtarzalną galę finałową, która odbędzie się 31 maja 2023 r. o godz. 13.30 w Auli Uniwersyteckiej przy ul. Wieniawskiego 1 w Poznaniu.

Organizatorem III Ogólnopolskiego Konkursu „Ignacy Jan Paderewski – pianista wirtuoz, kompozytor, polityk, dyplomata, mąż stanu, mecenas sztuki i architektury” jest Kuratorium Oświaty w Poznaniu oraz Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej im. R. Dmowskiego i I. J. Paderewskiego. Patronat honorowy nad konkursem objął Minister Edukacji i Nauki, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Wojewoda Wielkopolski. Partnerem konkursu jest Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą.

Autor: Redakcja IDMN