Zapraszamy na kolejne spotkanie Klubu Nauczyciela IDMN!

17 kwietnia 2023 obrazek_wyróżniający

W środę, 19 kwietnia br. o godz. 18:00 za pośrednictwem platformy Zoom odbędzie się kolejne spotkanie Klubu Nauczyciela IDMN w formie online. Tym razem gościem webinarium będzie pani Karolina Sternik, która poprowadzi spotkanie „Dziennikarska przygoda na lekcjach historii”.

Podczas spotkania uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z takimi zagadnieniami, jak głębokie przetwarzanie informacji oraz techniki dramowe. Zaprezentowane zostaną także korzyści, które płyną z zastosowania powyższych metod podczas zajęć z uczniami. Prowadząca udzieli wskazówek, w jaki sposób skutecznie wprowadzać nowe techniki i metody nauczania oraz na co zwracać szczególną uwagę. 

Spotkanie zostanie poprowadzone przez panią Karolinę Sternik, nauczycielkę historii w SP nr 63 w Warszawie oraz autorkę bloga metodycznego „SterHistoria”, w którym przybliża atrakcyjne metody dydaktyczne. W swoim warsztacie metodycznym kładzie szczególny nacisk na nauczanie metodą projektu, głębokiego przetwarzania informacji oraz wieloprzedmiotowość.

Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w webinarium prosimy o przesłanie zgłoszenia zawierającego imię, nazwisko, nauczany przedmiot oraz typ szkoły na adres: klub.nauczyciela@idmn.pl   

Klub Nauczyciela IDMN

Celem Klub Nauczyciela IDMN jest rozwijanie kompetencji warsztatowych i merytorycznych uczestników, poprzez organizację comiesięcznych webinariów oraz spotkań stacjonarnych w Centrum Edukacyjnym IDMN. Podczas kolejnych szkoleń prowadzący będą pokazywali, jak w atrakcyjnej formie nauczać historii. Spotkania będą także dobrą okazją do budowania wspólnoty entuzjastów nauczania historii na terenie całej Polski.

Planowane tematy najbliższych spotkań to:

– kwiecień: „Dziennikarska przygoda na lekcjach historii”

– maj: „Powtórzenie wiadomości w edukacji historycznej – szansa czy przeżytek?”

– czerwiec: „Jak uczyć o ruchu narodowym na lekcjach historii?”

Serdecznie zachęcamy do udziału!

Autor: Redakcja IDMN