Zapraszamy na otwarcie wystawy „Nie tacy inni. Dzieciństwo i młodość sto lat temu” w Poznaniu!

8 września 2023 obrazek_wyróżniający

Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego zaprasza na otwarcie wystawy pt. „Nie tacy inni. Dzieciństwo i młodość sto lat temu”, które odbędzie się 11 września br. o godz. 11:00 w hallu głównym Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, przy al. Niepodległości 16/18.

Wystawa „Nie tacy inni. Dzieciństwo i młodość sto lat temu”, której inauguracja odbędzie się podczas zapowiadanego wydarzenia, będzie eksponowana w dniach 11-27 września br. w hallu głównym Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu. Wstęp na nią będzie bezpłatny.

Ekspozycja w formie plansz wystawowych opowiada o dzieciństwie i młodości w końcu XIX i pierwszej połowie XX wieku. To wszystko, co miało wpływ na ukształtowanie się pokolenia Polek i Polaków szczególnie zasłużonego dla Ojczyzny na różnych polach działalności, zaprezentowane zostało przez pryzmat dokumentów oficjalnych i nieoficjalnych, takich jak korespondencja, fragmenty dzienników, szkolnych zeszytów, rysunków oraz map. Znaczna większość prezentowanych źródeł pochodzi ze zbiorów Instytutu, które bogate są w dokumenty dotyczące dzieciństwa. Autorzy mają nadzieję, że przedstawione źródła będą także świadectwem tego, że pewne elementy tego etapu życia człowieka niezmienne są po dziś dzień, obrazując tym samym wspólnotę tożsamościową trwającą przez pokolenia.

Więcej informacji o wystawie.

Współorganizatorami wydarzenia są Instytut Poznański oraz Kuratorium Oświaty w Poznaniu.

Partnerem wystawy jest Fundacja PKO Bank Polski.

Autor: Redakcja IDMN