Zapraszamy na spotkanie promocyjne dwóch tomów „Archiwum Rządu Obrony Narodowej”

28 marca 2023 obrazek_wyróżniający

Serdecznie zapraszamy na spotkanie promocyjne I i II tomu „Archiwum Rządu Obrony Narodowej”, które odbędzie się w środę, 5 kwietnia br., o godzinie 17:00 w Muzeum Niepodległości w Pałacu Przebendowskich/Radziwiłłów na al. Solidarności 62 w Warszawie. Organizatorami wydarzenia są Muzeum Niepodległości, Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego, Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej oraz Towarzystwo Miłośników Historii.

Spotkanie promocyjne odbędzie się w kawiarence naprzeciwko księgarni Muzeum Niepodległości w Warszawie. W prezentacji tomów „Archiwum Rządu Obrony Narodowej” i dyskusji wokół nich wezmą udział: prof. Marian Marek Drozdowski, redaktor publikacji, prof. Jan Żaryn, dyrektor IDMN oraz dr Janusz Gmitruk, dyrektor Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego. Spotkanie poprowadzi Piotr Maroński z Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej.

O publikacjach

Wydawcami I i II tomu „Archiwum Rządu Obrony Narodowej” jest IDMN i Wydawnictwo Neriton. Publikacje stanowią wybór i omówienie źródeł będących zapisem działalności koalicyjnego Rządu Obrony Narodowej Wincentego Witosa i Ignacego Daszyńskiego. Wśród materiałów znajdują się m.in. dokumenty, artykuły prasowe, odezwy partii politycznych, wybrane teksty przemówień polityków, listy biskupów do armii i narodu, fragmenty wspomnień oraz ich omówienia. 

Publikacja adresowana jest m.in. do studentów i uczniów szkół średnich, instruktorów harcerskich, oficerów wychowawców Wojska Polskiego, działaczy kultury i instytucji samorządowych.

Więcej o pozycjach:
TOM 1
TOM 2

Autor: Redakcja IDMN