Zaprojektuj własną gazetę! Warsztaty linorytnicze dla dzieci

11 kwietnia 2023 obrazek_wyróżniający

Zapraszamy do udziału w warsztatach linorytniczych dla dzieci w ramach wystawy „Onufry Bronisław Kopczyński – życiorys niedokończony”. Warsztaty przeznaczone będą dla dwóch grup wiekowych: dzieci z klas 1-3 i 4-6 szkoły podstawowej. Wydarzenie odbędzie się w Centrum Edukacyjnym IDMN w sobotę, 15 kwietnia o godz. 11:00. Serdecznie zapraszamy!

Zachował się cały szereg niezwykłych pamiątek po chłopięcych latach Onufrego – redagowane dla rodziny książki i gazetki. Było to swoiste preludium do przyszłej aktywności redaktorskiej Kopczyńskiego. Może wśród naszych pociech mamy także przyszłych redaktorów? Zapraszamy na warsztaty z techniki linorytu dla dzieci, podczas których będą mieli oni okazje zaprojektować własne pisma o kulturze!

Linoryt to tradycyjna technika graficzna, zaliczana do druku wypukłego, wykorzystywana do tworzenia gazet i plakatów. Podczas warsztatów prowadzonych przez Patrycję Mikę, każdy z uczestników, za pomocą specjalistycznych narzędzi wykona autorski projekt wyryty w linoleum, a następnie odbije go za pomocą tuszu drukarskiego na bawełnianych torbach lub papierze, matryca jest wielokrotnego użytku, może służyć również jako pieczątka.

Prace uczestników będą później eksponowane na naszej wystawie.

Warsztaty przeznaczone będą dla dwóch grup wiekowych: dzieci z klas 1-3 i 4-6 szkoły podstawowej. Uwaga: rekomendujemy, by dzieci poniżej 10 roku życia uczestniczyły w warsztatach wraz z rodzicami.

Grupa I: dzieci z klas 1-3 – godz. 11:00.
Grupa II: dzieci z klas 4-6 – godz. 13:00.

Zapisy: szkolenia@idmn.pl.

Autor: Redakcja IDMN