Zmarł Aleksander Suchojad

19 stycznia 2021 obrazek_wyróżniający

ś. p. Aleksander Suchojad (3.10.1956 r. – 12.01.2021).

Współzałożyciel Stowarzyszenia „13 grudnia” i członek jego Komisji Rewizyjnej. Promotor kultury niezależnej. Dźwiękowiec, producent, wydawca muzyczny.

Prowadził fonograficzną działalność wydawniczą promującą kulturę studencką. Opublikował ponad 50 albumów wykonawców prezentujących się na scenach festiwali piosenki studenckiej. Wielokrotnie zasiadał w jury tych festiwali.
Przez wiele lat nagłaśniał i realizował koncerty bardów, takich jak Leszek Czajkowski, Przemysław Gintrowski, Jacek Kowalski i Paweł Piekarczyk. Udzielał im również wsparcia wydawniczego.
Współorganizował wieczornice artystyczne i wystawy Stowarzyszenia ”13 grudnia” poświęcone historii Solidarności i wydarzeniom stanu wojennego.
Ostatnio pracował w TVP przy rekonstrukcji dźwięku do starych polskich filmów.
Został odznaczony przez Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych medalem „ PRO PATRIA” i przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego medalem „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Najbliższym Olka składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Pogrążeni w smutku przyjaciele i Zarząd Stowarzyszenia „13 grudnia”, Wojciech Boberski, Leszek Czajkowski, Sławomir Karpiński, Piotr Kozicki, Paweł Piekarczyk, prof. Jan Żaryn

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek 22 stycznia 2021 o godzinie 14.30 w sali B na Cmentarzu Komunalnym Północnym.

Autor: Redakcja IDMN