Znamy laureatów czwartej edycji konkursu na najciekawsze prace magisterskie i doktorskie

15 listopada 2023 obrazek_wyróżniający

Kapituła Konkursowa wyłoniła laureatów czwartej edycji konkursu Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. R. Dmowskiego i I. J. Paderewskiego na najciekawsze prace magisterskie i doktorskie związane z historią ruchu narodowego i katolicyzmu społecznego w Polsce.

Członkowie Kapituły podkreślili bardzo wysoki i niezwykle wyrównany poziom nadesłanych prac w trakcie tegorocznego naboru.

– Dziękuję wszystkim autorom, którzy wzięli udział w konkursie. Wysoki poziom merytoryczny prac napawa nas optymizmem, a Państwo powinni być z nich bardzo dumni. Gratuluję laureatom i życzę powodzenia w kolejnych przedsięwzięciach naukowych – powiedział dyrektor IDMN, prof. Jan Żaryn.

Wyniki czwartej edycji konkursu

Kapituła na podstawie zapisów Regulaminu konkursu przyznała następujące nagrody:

Kategoria rozpraw doktorskich:

  1. Nagroda – Pan Mateusz Olejnik
  2. Nagroda – Pan Michał Dworski
  3. Nagroda – Pani Natalia Wojtanowska-Bąk

Kategoria prac magisterskich:

  1. Nagroda – Pan Przemysław Bara
  2. Nagroda – Pan Tomasz Szczepaniak
  3. Nagroda – nie przyznano
    Wyróżnienie – Pan Miłosz Chyba
    Wyróżnienie – Pani Weronika Maciejewska

Cel i zasady konkursu
Prace oceniane były pod kątem innowacyjności tematu, konstrukcji, precyzyjności w określeniu problemu badawczego, a także charakterystyki doboru i wykorzystania źródeł. Istotnym elementem oceny był również potencjał pracy do jej ewentualnej publikacji.

Celem konkursu była promocja wysokiej jakości prac magisterskich oraz rozpraw doktorskich poprzez wyróżnienie i nagrodzenie autorów najlepszych spośród tych, związanych z dziejami obozu narodowego i katolicyzmu społecznego. Przedsięwzięcie miało jednocześnie zachęcać młodych badaczy do podejmowania tematów związanych z historią tych nurtów.

Konkurs Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego J. Paderewskiego na prace magisterskie i rozprawy doktorskie realizowany jest dzięki wsparciu Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach programu „Społeczna odpowiedzialność nauki”.

Autor: Redakcja IDMN