„Dziedzictwo i pamięć” – nowa audycja Programu 1 Polskiego Radia powstająca we współpracy z IDMN

5 października 2021

Ruszyła nowa audycja Programu 1 Polskiego Radia pt. „Dziedzictwo i pamięć”, realizowana we współpracy z Instytutem Dziedzictwa Myśli Narodowej. Podczas audycji będziemy przypominać historię polskiej myśli narodowej i chrześcijańsko-demokratycznej, ludzi z nią związanych oraz podkreślać ich wpływ na dzieje Polski.

Mówimy o dziedzictwie dla pamięci

Audycja składa się z dwóch części. W pierwszej z nich, części merytorycznej, zaprezentowane będą historie osób i instytucji związanych z dziedzictwem myśli narodowej i katolicyzmem społecznym. Druga część to informacja o bieżącej działalności Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej, zapowiedzi organizowanych przedsięwzięć czy nowości wydawniczych.

Audycję prowadzi redaktor Dorota Truszczak. Wyjątkowych historii i zapowiedzi wydarzeń organizowanych przez Instytut będzie można wysłuchać w pierwsze i trzecie wtorki miesiąca po godz. 19.30 na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia.

„Błękitna Armia, jej twórcy i losy jej żołnierzy”

W pierwszej odsłonie audycji dyrektor IDMN, prof. Jan Żaryn w rozmowie z red. Dorotą Truszczak, opowiada o fenomenie Błękitnej Armii gen. Józefa Hallera. W tym odcinku prof. Paweł Skibiński, zastępca dyrektora IDMN, zaprasza także do oglądania wystawy „Zwycięzca. Prymas dla Kościoła i Ojczyzny” w Muzeum Archidiecezji Warszawskiej. Dr Krzysztof Kawęcki mówi o Słownikach biograficznych IDMN, nagrodzonych nagrodą Feniks 2021 w kategorii historia w ramach Targi Wydawców Katolickich.

Odcinek „Błękitna Armia, jej twórcy i losy jej żołnierzy”.

Autor: Redakcja IDMN